fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Allegro chce rozdawać pieniądze za zakup

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Program bonusowy Monety to sposób na zachcenie kupujących do korzystania z aplikacji mobilnej serwisu. Kupujący dostaną pieniądze na dalsze zakupy, ale pod wieloma warunkami.

Allegro jest zdecydowanym liderem handlu internetowego w Polsce, ale nie ustaje w staraniach o utrzymanie tej pozycji i nawet powiększenie przewagi nad rywalami. Może w tym niemal na pewno pomóc nowy program Monety. Jak podaje firma, jego zasady są bardzo proste: za każdy przedmiot kupiony przez aplikację mobilną Allegro, którego cena wynosi co najmniej 60 zł, a oferta należy do Standardu Allegro, kupujący otrzyma 6 wirtualnych Monet. 20 uzbieranych Monet można wymienić na kupon o wartości 20 zł, do wykorzystania w ofertach “kup teraz” Allegro. Taka wymiana będzie kosztować użytkownika 20 groszy. Miesięcznie można zyskać dzięki Monetom do 120 zł.

- Klienci e-sklepów oczekują korzystnych i uczciwych programów bonusowych, które zresztą pomagają sprzedawcom osiągać większe przychody. Dlatego wprowadzamy program dostępny dla wszystkich użytkowników, z jasnymi zasadami i pozwalający realnie zyskiwać dzięki zakupom na Allegro – mówi Michał Markowski, menedżer B2B w Allegro.

– Klienci korzystający z różnych programów tego rodzaju dostępnych w Polsce wskazują, że liczą się dla nich wymierne korzyści finansowe, a niekonieczne – jak to czasem bywa w różnych programach – tysiące punktów, które można wymieniać na produkty z ograniczonego katalogu. Dlatego w naszym programie dostaje się pieniądze na następne zakupy i to po spełnieniu prostych warunków – dodaje Michał Markowski.

Allegro ma miesięcznie kilkanaście milionów użytkowników, miliony ludzi regularnie robią zakupy za pośrednictwem tego serwisu, odpowiadającego za ponad 30 proc. wartości handlu internetowego w Polsce. Tego typu akcja na pewno spodoba się klientom, tylko kilka procent Polaków w badaniach potwierdza, że nie zwraca uwagi na różnego typu wabiki promocyjne czy bonusowe. Czy Allegro się na akcję przygotowało? Sprawa Lidla, który ogłaszając promocję nie przewidział tabunów oszustów czy też ludzi zdecydowanie akcji nadużywających pokazał, że wszelkie akcje tego typu trzeba uważnie przygotowywać.

Allegro podaje, że otrzymany kupon można wykorzystać w aplikacji mobilnej serwisu w ciągu 14 dni, na zakup o wartości powyżej 50 zł. W przyszłości planowane jest rozszerzenie programu także o platformę stacjonarną oraz o szerszą gamę nagród wymienianych za Monety. Na początku działania programu sześcioma Monetami premiowany będzie każdy zakup o wartości równej lub wyższej niż 60 zł. W przyszłości program będzie uzupełniany o kolejne elementy. Premiowane są zakupy w ofertach oznaczonych Standardem Allegro, ponieważ firma chce wspierać najlepszych sprzedających, najlepiej obsługujących klientów. Płatność za premiowane produkty musi być dokonana z góry za pomocą PayU (może być dokonana na komputerze, sam zakup musi mieć miejsce w aplikacji). Oferty z niektórych kategorii są wyłączone z programu, w ciągu doby można zebrać maksymalnie 60 Monet, a w ciągu miesiąca 120.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA