fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Trump dogania Clinton według bukmacherów

AFP
Na dzień przed wyborami prezydenckimi w USA Donald Trump ma coraz większe szanse na triumf.

W ciągu kilku tygodni, od ostatniej debaty telewizyjnej kandydatów na prezydenta, kandydat Partii Republikańskiej odrobił dystans do kandydatki Partii Demokratycznej. W ślad za sondażami rosną także notowania Donalda Trumpa u bukmacherów.

Jeszcze na początku 2016 r. Clinton była murowanym faworytem wyścigu do Białego Domu. Bukmacherzy dawali jej nawet 80 proc. szans na zwycięstwo w bezpośrednim pojedynku z Donaldem Trumpem. W maju br. szanse kandydatki Demokratów były już znacznie niższe i  wynosiły około 60 proc., by na finiszu kampanii praktycznie się wyrównać.

Według czołowej firmy bukmacherskiej Paddy Power kurs na wygraną Clinton wynosi 1,2. Notowania Trumpa są znacznie gorsze i wynoszą około 4,0.

Amerykański wyścig prezydencki pochłania bukmacherów na całym świecie. Także w Polsce konfrontacja Trump vs. Clinton budzi niemałe emocje i podobnie jak za oceanem faworytem jest kandydatka Demokratów.

Według Fortuny Zakładów Bukmacherskich kurs na wygraną Clinton wynosi 1,30 a u Trumpa 3,0.

STS zakłady bukmacherskie typują zwycięzcę wyborów także w ramach preferencji poszczególnych stanów wahających się (ang. swing states). Spośród nich Trump wygrałby w stanie Arizona i Ohio. Natomiast Clinton triumfowałaby w stanach Newada, Kolorado, Michigan i na Florydzie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA