fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Minister finansów: Nie można wykluczyć zamykania kolejnych branż gospodarki

Tadeusz Kościński
Fotorzepa, Robert Gardziński
Nie można wykluczyć, że kolejne sektory będą przez jak jakiś czas zamknięte - powiedział minister finansów Tadeusz Kościński. Kluczowe będą w najbliższym czasie wyniki dotyczące zachorowań.

Minister finansów powiedział w w Programie I PR, że jeśli będzie społeczna dyscyplina, to inne obostrzenia nie będą potrzebne. Tadeusz Kościński powiedział jednak, że "nie można  wykluczyć, że niektóre, kolejne sektory będą – mam nadzieję, że przez jak najkrótszy czas – też zamknięte".

Minister Kościński powiedział, że ma nadzieję, iż w Polsce uda się uniknąć ogólnokrajowego lockdownu, ponieważ mógłby przynieść więcej szkód niż korzyści. Nie wykluczył jednak lokalnych lockdownów ograniczonych do konkretnych miast.

- Mam nadzieję, że unikniemy ogólnokrajowego lockdownu, lokalny lockdown może być w dużych miastach, gdzie są duże skupiska ludzi - powiedział Tadeusz Kościński.

Minister finansów zapowiedział tarczę pomocowa dla firm, które ostatnio zostały dotknięte obostrzeniami. - Myślę, że 170 tys. firm z tego skorzysta, w sumie 370 tys. pracowników. Jest zaproponowane zwolnienie ze składek ZUS, świadczenie postojowe dla firm, które muszą zatrzymać działalność. Rozważamy wdrożenie mikropłatności i odroczenie płatności składek PIT - powiedział Kościński.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA