fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Kwieciński: Ruszamy z kopyta z programem Mieszkanie Plus 

Fotorzepa, Michał Kolanko
W naszej strategii, w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego rozwoju bardzo silnie stawiamy na budowę polskiego kapitału. Źródłem dla niego muszą być oszczędności. Ale te oszczędności muszą mieć gdzieś swoje ujście. Nie tylko na lokatach, musimy mieć nowe formy przekazywania tych pieniędzy od inwestorów indywidualnych, też firm na rynek kapitałowy. I takim instrumentem będą Pracownicze Plany Kapitałowe. Uruchomiamy szereg nowych bardzo dużych planów inwestycyjnych, które również będą wymagały kapitału w polskich firmach - mówił minister rozwoju Jerzy Kwieciński na konferencji prasowej w Londynie. 

Spotkanie z dziennikarzami, w którym wzięli też udział prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło, szef PFR Paweł Borys i wiceprezes PKO BP Jakub Papierski odbyło się przy okazji CEE Capital Markets Conference. To spotkanie wiodących firm z Europy Środkowej i Wschodniej z inwestorami zagranicznymi. Odbywa się już po raz szósty.

- Mam na myśli duże przedsięwzięcia inwestycyjne. Nie tylko inwestycje drogowe, kolejowe, ale też naprawdę ruszamy z kopyta z programem Mieszkanie Plus nad którymi premier Mateusz Morawiecki ma swój osobisty. Przygotowujemy nowe programy na najbliższe lata, jak program budowy, odbudowy żeglugi śródlądowej. Wspólnym mianownikiem tu są innowacje, których potrzebujemy wszędzie. Tu rynek kapitałowy może odegrać olbrzymią rolę. Ale nie tylko dla dużych podmiotów, ale przede wszystkim dla średnich firm. - podkreślił Kwieciński.

Kwieciński podkreślił, że Polska musi pracować nad innowacyjnością. - Są już pewne postępy, ale to nadal jest za mało. Żeby dokonać przełomu, to państwo musi ściśle współpracować z gospodarką. To jest dla nas duże wyzwanie - podkreślił.

W trakcie konferencji prezes PKO BP mówił też o otwarciu w Londynie oddziału PKO BP, o którym pisaliśmy już wczesniej na łamach "Rzeczpospolitej".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA