fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Ukłon GPW w stronę emitentów dotkniętych pandemią

Bloomberg
GPW jest gotowa wesprzeć spółki najbardziej dotknięte pandemią koronawirusa. Proponuje im obniżenie opłat za notowanie akcji w 2021 r.
Dotyczy to zarówno spółek z rynku głównego, jak i z NewConnect. Czas na składnie wniosków w tej sprawie mija 20 stycznia 2021. Emitenci też jednak muszą spełnić pewne warunki by ubiegać się o obniżkę opłat. Spółka musi wykazać spadek przychodów o więcej niż 20 proc. w okresie styczeń – wrzesień 2020 w porównaniu z analogicznym okresem 2019 r., kapitalizacja firmy na koniec roku nie może przekraczać 1 mld zł, a dodatkowo raport spółki za III kwartał musiał być opublikowany w terminie.
W przypadku spółek, których spadek przychodów w okresie styczeń-wrzesień 2020 r. jest większy niż 20 proc., ale nie większy niż 50 proc. opłaty za notowanie akcji zostaną obniżone o 50 proc. Z kolei dla emitentów, których przychody w tym okresie spadły o ponad 50 proc., opłaty za notowanie zostaną obniżone o 90 proc. w nadchodzącym roku.
– Rok 2020 był trudny dla wielu firm, szczególnie spółek giełdowych, które musiały nie tylko sprostać wyzwaniom biznesowym spowodowanym pandemią, ale również kontynuować spełnianie obowiązków wiążących się z obecnością na giełdzie. Jako organizator tego rynku staramy się wspierać naszych uczestników w największym możliwym zakresie. Dlatego też stworzyliśmy i wdrażamy stopniowo projekt „Warto być spółką giełdową", który z jednej strony zachęca spółki do wejścia na GPW, z drugiej wspiera firmy już obecne na parkiecie. Jestem przekonana, że znaczące obniżenie opłat za notowanie akcji w 2021 roku będzie nie tylko wyrazem odpowiedzialności i solidarności GPW z naszymi emitentami, ale i wymierną cegiełką wspierającą powrót tych firm na ścieżkę rozwoju – wskazuje Izabela Olszewska, członek zarządu GPW.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA