fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

GPW: Będą zmiany w zarządzie giełdy

Małgorzata Zaleska
materiały prasowe
Ministerstwo Rozwoju zwołuje na 4 stycznia nadzwyczajne walne zgromadzenie GPW. W porządku obrad m.in. zmiany w Radzie i zarządzie Giełdy. Kto się pojawi na Książęcej?

Wszystko wskazuje na to, że zmiana dotknie najprawdopodobniej prezesa GPW, którą obecnie jest Małgorzata Zaleska. Powód? To właśnie szefa Giełdy powołuje i odwołuje walne zgromadzenie.

Sprawa nie jest jednak przesądzona - dowiedział się "Parkiet". Aby odwołać Prezesa giełdy trzeba podać "dobre powody tej decyzji".

Przypomnijmy, że pozostali członkowie zarządu giełdy są powoływani przez Radę Giełdy na wniosek prezesa.

Na rynku finansowym już spekuluje się, kto mógłby wejść do zarządu GPW. Według informacji "Parkietu" jest już "dobry i mocny kandydat". Kto? Ślad prowadzi do obecnego zarządu państwowego banku PKO BP. Chodzi o Jakuba Papierskiego, który przez wiele lat szefował największemu (wówczas) brokerowi w Polsce - Centralnemu Domowi Maklerskiemu Pekao.

Sam Jakub Papierski w rozmowie z "Rzeczpospolitą" mówi: Obecnie nie prowadzę żadnych rozmów na temat zmiany miejsca pracy.

Karuzela nazwisk powoli się rozkręca. Krążą na niej m.in. Stanisław Kluza (obecnie prezes BOŚ) i Waldemar Markiewicz (prezes Deutsche Securities i jednocześnie szef Izby Domów Maklerskich).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA