fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Wall Street zaczyna tydzień na zielono

Bloomberg
Główne indeksy na nowojorskiej giełdzie zakończyły dzień na plusie. Uwaga inwestorów koncentruje się na pracach nad reformą podatkową; Republikanie kontynuują wyścig z czasem, by zakończyć je do końca roku.

S&P 500 zyskał 0.13 proc., Dow Jones wzrósł o 0.31 proc., a NASDAQ zyskał 0.12 procent.

Na NYSE i Nasdaq wystąpiły w poniedziałek problemy techniczne. Obie giełdy miały problemy z dostarczeniem do amerykańskiego odpowiednika KDPW informacji o rozrachunku zawieranych transakcji.

Rynek czeka na kolejne decyzje Fed i obsadę wakatów w kierownictwie Rezerwy.

Prezes regionalnego oddziału Fed w Nowym Jorku (NY) William Dudley zamierza przejść na emeryturę w połowie 2018 r. W sumie do obsadzenia nadal pozostaje 3 z 7 stanowisk w zarządzie Rezerwy Federalnej, w tym fotel wiceprezesa Fed. Prezydent USA wskaże kandydata na wiceprezesa jeszcze w tym roku - zapewnił Gary Cohn, główny doradca ekonomiczny Białego Domu.

Kolejne miejsce w zarządzie zwolni się wraz z odejściem obecnej szefowej Fed Janet Yellen, która zapowiedziała, że po zakończeniu kadencji nie zostanie w radzie dyrektorów.

Zyskiwały akcje m.in.: Bank of America Corporation (0,45 proc.), Ford Motor Company (1,00 proc.), Micron Technology, Inc. (3,21 proc.), Alibaba Group (1,55 proc.), Nokia Corporation (1,42 proc.), Twitter (1,78 proc.), Verizon Communications (1,72 proc.).

Traciły akcje: General Electric Company (1,26 proc.), Snap Inc. (4,46 proc.), Teva Pharmaceutical Industries Limited (5,49 proc.), Coca-Cola Company (0,55 proc.).

Przed inwestorami w USA skrócony tydzień handlu - w czwartek Amerykanie obchodzą Święto Dziękczynienia, a w piątek sesja trwa tylko 4,5 godz.

"Amerykański rynek akcji wygląda na wykupiony, a w krótkim terminie Wall Street może notować dalsze spadki wobec realizacji zysków przed końcem roku, po długiej hossie" - ocenili w zapowiedzi tygodnia analitycy Danske Bank.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA