fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Otwarcie na GPW na lekkim plusie

GPW
Fotorzepa/ Grzegorz Psujek
Warszawskie indeksy nieznacznie zyskują podczas piątkowej sesji.

WIG20 dzisiaj rano zyskuje 0,23 proc., WIG zaś balansuje na granicy czwartkowego zamknięcia, podobnie jak grupujące średnie i małe spółki odpowiednio mWIG40 i sWIG80. Zyskują na GPW indeksy zrzeszające m.in. spółki mediowe, motoryzacyjne, budowlane i odzieżowe oraz banki. Spada WIG-spożywczy i WIG-chemia.

Nastroje na rynkach akcji na świecie są dzisiaj mieszane. Japoński Nikkei225 spadł o prawie 1 proc., południowokoreański KOSPI obniżył się o 0,4 proc., ale w Hong Kongu indeks Hang Seng zyskuje 0,25 proc. W Europie wskaźniki giełdowe świecą głównie na zielono, ale zmiany nie są duże. Niemiecki DAX rośnie o 0,2 proc., brytyjski FTSE250 o 0,4 proc., a francuski CAC40 o ponad 0,3 proc.

Na GPW negatywnie wyróżnia się Mercator, który traci ponad 6 proc. Rynek nie najlepiej odebrał wyniki producenta rękawic lateksowych za II kwartał. O prawie 3 proc. spada wycena PGNiG. Najmocniej zyskuje Intersport Polska, o ponad 8 proc., który liczy na powrót do zysków. Zyskują także m.in. Reino, Feerum, Larq, Erg, Votum i Wirtualna Polska.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA