fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Ważny poziom znów w zasięgu

GPW
Fotorzepa, Grzegorz Psujek
WIG20 zaczął środę od wzrostu o 1,1 proc. do 1995 pkt. Okrągły poziom oporu jest więc o włos. Dobre nastroje o poranku wspierało zamknięcie w USA i umocnienie złotego.

Wtorek na Wall Street zakończył się wzrostem Nasdaq Composite o 1,05 proc., a S&P500 zyskał 0,33 proc. Dziś rano w Azji nastroje też były bycze. Wprawdzie Nikkei 225 spadł o 0,4 proc., ale już Hang Seng zyskał ponad 1 proc. Siła amerykańskiego rynku technologicznego, a także moc kryptowalut - dziś rano bitcoin ustanowił nowe ATH na poziomie 64 800 USD - pokazuję, że wraca globalny apetyt na ryzyko. Taka narracja wspierała polski rynek akcji. WIG20 rósł o 1 proc., a relatywnie silniejsze w ostatnim czasie mWIG40 i sWIG80 zaczęły z poziomów neutralnych. Największe obroty były rano na KGHM, Pekao i JSW, a akcje całej trójki drożały, odpowiednio o 1,8 proc., 0,5 proc. i 3,5 proc. Na minusie w gronie blue chips były tylko LPP i Mercator.

W zwyżkowy początek sesji na GPW wpisywało się zachowanie złotego. Po wczorajszej słabości, dziś rano zyskiwał 0,2 proc. do euro i 0,3 proc. do dolara. Na rynku surowców ropa WTI drożała o ponad 1 proc. do 61 USD za baryłkę, a cena uncji złota stabilizowała się przy 1745 USD.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA