fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Deutsche Boerse: największe przejęcie od lat

Bloomberg
Niemiecki operator giełdowy przejmie firmę Institutional Shareholder Services za 1,8 mld dol. To największa transakcja odkąd trzy lata temu Theodor Weimer został szefem Deutsche Boerse.

Przejęcie jest odpowiedzią na trend dotyczący zrównoważonego i odpowiedzialnego inwestowania. Institutional Shareholder Services jest firmą, która oferuje usługi doradcze z zakresu ładu korporacyjnego i ESG (environmental, social, governance). Od kilku lat rośnie popularność aktywów, które spełniają kwestie środowiskowe, społeczne i w zakresie ładu korporacyjnego, a niemiecki operator chce dzięki przejęciu umocnić swoją pozycję w tym zakresie.

W sumie Deutsche Boerse przejmie 80 proc. udziałów Institutional Shareholder Services za 1,8 mld USD. Firma założona w 1985 r. i ma ponad 4 tys. klientów i blisko 2 tys. pracowników w 30 lokalizacjach w USA i innych częściach świata. Oczekuje się, że w synergie przyniosą niemieckiej giełdzie dodatkowe 15 mln euro zysku do 2023 r. Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszej połowie przyszłego roku. 

Deutsche Boerse od dłuższego czasu poszukuje celów akwizycyjnych. Niemiecki operator złożył ofertę zakupu Borsa Italiana, jednak parkiet w Mediolanie został sprzedany giełdzie Euronext.

Theodor Weimer, prezes Deutsche Boerse, który zasiada na stanowisku od blisko trzech lat, zapowiedział, że zamierza aktywnie uczestniczyć w przejmowaniu innych firm. Transakcja przejęcia Institutional Shareholder Services jest największą od czasu objęcia przez niego fotela prezesa.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA