fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Odbicie indeksów w Warszawie

Fotorzepa/ Grzegorz Psujek
Po rozczarowującej końcówce minionego tygodnia niewielki optymizm zawitał na warszawski parkiet.

Początek poniedziałkowego handlu na warszawskim parkiecie przebiegał pod znakiem odrabiania strat po piątkowej przecenie. Kwadrans po rozpoczęciu notowań indeks największych spółek WIG20 notowany był ponad 0,6 proc. na plusie. Krajowe wskaźniki poruszały się zgodnie z trendem obowiązującym na pozostałych europejskich rynkach akcji, na których zdecydowanie więcej do powiedzenia mieli kupujący. Kolor zielony był obecny zarówno na zachodnioeuropejskich giełdach, jak i rynkach z naszego regionu. Z uwagi na brak istotnych danych w kalendarzu makroekonomicznym kluczowym czynnikiem, który może rozstrzygnąć o losach dzisiejszej sesji będzie postawa graczy na pozostałych rynkach akcji. Trzeba jednak brać pod uwagę, że z uwagi na dzień wolny od pracy amerykańskich inwestorów, może pojawić się problem z aktywnością na krajowym rynku akcji.

W Warszawie na celowniku kupujących znalazły się największe spółki notowane w indeksie WIG20. Najbardziej okazałe zwyżki notują walory PGNiG. Gazowy gigant przekonał inwestorów lepszymi od oczekiwań szacunkowymi wynikami za IV kwartał. Dobrą passę kontynuowały notowania CD Projektu, ustanawiając nowy rekord. Wycena giełdowa producenta gier przekroczyła już 32 mld zł, co plasuje go w ścisłej czołówce najbardziej wartościowych spółek z warszawskiej giełdy. Popyt pojawił się również na papierach spółek wydobywczych, czemu sprzyja Na drugim biegunie, wśród najmocniej przecenionych, negatywnie wyróżniają się akcje CCC, Orange i Tauronu.

Pozytywne nastroje udzieliły się też handlującym na szerokim rynku, gdzie w poniedziałkowy poranek częściej dostrzec można kolor zielony. Na celowniku kupujących znalazły się akcje DataWalk i Polnordu. Zarząd tej pierwszej spółki poinformował o zawarciu umowy o sprzedaży i wdrożeniu licencji wieczystej oraz wykorzystanie platformy DataWalk przez PKN Orlen. Z kolei odbicie notowań dewelopera to efekt wezwania ogłoszonego przez większościowego akcjonariusza.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA