fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Zwyżki na początku tygodnia na GPW

Fotorzepa, Grzegorz Psujek
W poniedziałkowy poranek WIG20 zyskuje ponad 20 pkt, czyli ponad 1 proc. Właściwie wszystkie duże spółki zwyżkują.

Za nami jeden z najtrudniejszych okresów na GPW od miesięcy. WIG20 cztery poprzednie tygodnie kończył zniżką. Przed miesiącem notowany był w okolicach 2340 pkt, natomiast teraz jest niemal 300 pkt niżej. WIG20 zakończył poprzedni tydzień na poziomie najniższym od lutego 2017 r. Jak na razie dzięki dzisiejszej zwyżce indeks warszawskich blue chips wkroczył w poziomy dołka z października ubiegłego roku. Wśród dużych spółek najlepiej dzień zaczęły Dino Polska, JSW i KGHM. Cała trójka zyskuje około 2 proc.

Zielono jest również wśród małych i średnich spółek. Jednak mWIG40 również utrzymuje się w okolicach dołków z jesieni ubiegłego roku.

W poniedziałek zyskuje większość europejskich indeksów akcji. W czołówce jest m.in. DAX, który zwyżkuje o ponad 1 proc.

„Piątek przyniósł na rynkach wyraźną poprawę nastrojów, którą widzimy też dziś. Przyczyna wydaje się jedna: potężny spadek rentowności obligacji, niedający złudzeń, czego inwestorzy oczekują od banków centralnych. W piątek w USA rozpoczyna się słynne sympozjum, które da bankierom możliwość ustosunkowania się do sytuacji” - komentuje Przemysław Kwiecień z XTB.

Na rynku walutowym z rana jest bardzo spokojnie. Dolar kosztuje 3,91 zł, a euro 4,34 zł. Z kolei frank utrzymuje się w okolicach 4 zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA