fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Forum w Davos

Obecność na Forum się opłaca

Polish House ma stanowić miejsce promocji Polski oraz być przestrzenią do prezentacji przedsiębiorczości oraz innowacyjności polskich firm
materiały prasowe
Drugi rok z rzędu w Davos prezydent Andrzej Duda otworzy Dom Polski – specjalny pawilon, który ma promować gospodarkę Polski i regionu Trójmorza. W tym roku odbywa się jubileuszowa 50. edycja Światowego Forum Ekonomicznego.

Konferencja w szwajcarskich Alpach zaczyna się 21 stycznia we wtorek i potrwa do piątku 24 stycznia. Jak co roku zarejestrowało się tam ponad 3 tys. uczestników – naukowców, polityków, przedstawicieli organizacji społecznych, dziennikarzy i co najważniejsze przedstawicieli biznesu. Ci ostatni muszą zazwyczaj słono zapłacić za wejściówkę, która kosztuje w tym roku 27 tys. dolarów. Jednak żeby móc ją kupić trzeba mieć specjalne zaproszenie, a to z kolei otrzymują członkowie specjalnego klubu, w którym opłaca się składkę wynoszącą nawet kilkaset tys. dolarów.

Starannie dobrane grono gości

Mimo horrendalnych kosztów uczestnicy Forum nie narzekają. Wszyscy wiedzą, że spotkanie tak wielu wpływowych osobistości nie jest możliwe w żadnym innym miejscu na świecie. Davos to przede wszystkim wielki, światowy biznes. Organizatorzy precyzyjnie dbają o odpowiedni dobór gości – uczestnicy chcący otrzymać zaproszenie powinni reprezentować firmy i organizacje o wielkim potencjale oraz wysokich dochodach. Davos to idealne miejsce dla tych, którzy chcą się jak najlepiej zaprezentować i w konsekwencji przyciągnąć inwestorów, poznać partnerów handlowych czy nawiązać cenne relacje biznesowe, które mogą zaprocentować w przyszłości.

Czytaj także: Zmiany klimatu głównym tematem w Davos 

Spotkania warsztatowe są za zamkniętymi drzwiami i dziennikarze nie mają na nie wstępu, co dodaje całej imprezie nutki tajemniczości. Zresztą całe Davos jest jak jedna wielka zamknięta twierdza. Miasteczka strzeże armia około 5 tys. policjantów, na dachach niektórych budynków dostrzec można zakamuflowanych snajperów. Najbardziej pilnowany jest oczywiście sam budynek centrum kongresowego z charakterystyczną drewnianą fasadą. Trzeba jednak pamiętać, że impreza nie odbywa się tylko w nim – tam trwają zazwyczaj tylko główne wystąpienia i sesje plenarne. Natomiast gros spotkań i dyskusji odbywa się w hotelach rozsianych po całym Davos.

Dom Polski w szwajcarskim kurorcie

Dodatkowo sporo organizacji, firm, a nawet krajów decyduje się przygotowywać na czas forum swoje specjalne pawilony. Wzdłuż głównej promenady miasteczka na tydzień lokale usługowe i sklepy zamykają swoje podwoje i wynajmują powierzchnię właśnie na tego typu salony.

I tak w ubiegłym roku był np. pawilon Facebooka czy Google'a. Na tak mocną obecność w Davos zdecydowała się także Polska – z inicjatywy dwóch państwowych spółek PZU i Banku Pekao w Davos można było odwiedzić Dom Polski i projekt ten jest kontynuowany także w tym roku. W pawilonie odbywały się wydarzenia promujące Polskę, debaty oraz rozmowy biznesowe z udziałem zagranicznych gości. W oficjalnym otwarciu Domu Polskiego wziął udział prezydent RP Andrzej Duda. Pawilon odwiedził również premier Mateusz Morawiecki.

Jak wskazują obie firmy Polish House ma stanowić przede wszystkim miejsce promocji gospodarki Polski oraz regionu Trójmorza oraz być przestrzenią do prezentacji przedsiębiorczości i innowacyjności polskich firm. Dzięki licznym debatom, konferencjom i spotkaniom z polskimi championami, globalni decydenci będą mieli wyjątkową okazję na kompleksowe zapoznanie się z możliwościami drzemiącymi w firmach z Polski i regionu.

Lider Trójmorza

– Posiadając jeden z największych potencjałów wzrostu w całej Europie, Polska i kraje zwane już popularnie Trójmorzem zasługują na to, aby zwrócić uwagę światowych inwestorów. Łączą one w sobie wzrost typowy dla regionów wschodzących ze stabilnością i transparentnością Unii Europejskiej, co chcemy pokazać właśnie w Davos – wskazuje prezes PZU Paweł Surówka.

Jak podkreśla Marek Lusztyn, prezes Banku Pekao dzisiejsza Polska z całym jej dynamizmem i optymizmem nie przypomina już tej sprzed 30 lat.

– Cieszy nas, że dzięki stałej obecności na Forum Ekonomicznym w Davos świat biznesu widzi w nas pełnoprawnego i wiarygodnego partnera w dziedzinie innowacji i inwestycji w regionie Trójmorza. Bez wątpienia jubileuszowa 50. edycja Davos będzie świetną okazją, aby zainteresować globalnych graczy ulokowaniem swoich środków w Polsce – mówi prezes Pekao.

„Rzeczpospolita" jest patronem medialnym Domu Polskiego na Forum Davos 2020

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA