fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Społeczna odpowiedzialność biznesu w erze Facebooka

materiały prasowe
Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy kończy w tym roku 20 lat! To dobry moment, aby pokazać jej dorobek i zaangażowanie na rzecz polskiego społeczeństwa.

Fundacja, założona przy okazji obchodów 125-lecia powstania Banku Handlowego, szybko stała się wiodącą instytucją wśród organizacji pozarządowych. Jej cele, misja oraz nazwa nawiązywały do Leopolda Kronenberga – twórcy Banku Handlowego – skutecznego przedsiębiorcy, a zarazem aktywnego filantropa.

Fundacja realizuje politykę Citi Handlowy w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR). Zgodnie z nią przedsiębiorstwa oraz ich pracownicy podejmują działania na rzecz lokalnych społeczności, wśród których pracują. Znaczenie tego rodzaju działań dla Citi w Polsce i jego pracowników widać w zaangażowaniu podczas tegorocznego Światowego Dnia Citi dla Społeczności, w którym aktywny udział wzięło ponad 2200 osób.

Zobacz dodatek specjalny Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy - 20 lat inspiracji do działania - pdf

 

Wierzę w pozytywne oddziaływanie programów fundacji na otoczenie, w jakim funkcjonuje nasza firma, jej klienci, akcjonariusze i pracownicy. W dużym stopniu kierunek działań wyznaczył nam Leopold Kronenberg, który uważał, że dobrze wykształceni ludzie są kluczem do dobrobytu kraju oraz podstawą jego rozwoju. Programy edukacji finansowej obejmują co roku 100 tys. młodych osób. W ciągu ponad 10 lat już 1,3 mln uczniów z ponad 1500 szkół wzięło udział w takich kursach przygotowawczych. Patrząc z perspektywy osoby aktywnie zaangażowanej w działania fundacji od ponad 14 lat, widzę głęboki sens ich realizacji. Badania przeprowadzone w tym roku przez fundację wskazują, że już ponad 70 proc. badanych Polaków widzi sens w oszczędzaniu. Jestem przekonany, że m.in. dzięki naszym programom coraz większa grupa młodych ludzi będzie sobie lepiej radzić w życiu.

Leopold Kronenberg oprócz bycia bankierem był także mecenasem sztuki i filantropem. Kontynuujemy jego misję w dziedzinie ochrony polskiego dziedzictwa kulturowego i rozwoju nauki. Szczególne miejsce zajmują tu laureaci Nagrody im. prof. Aleksandra Gieysztora, czyli poczet znakomitych obywateli i instytucji, takich jak tegoroczni laureaci Andrzej Wajda i Krystyna Zachwatowicz-Wajda. Natomiast Nagrody Banku Handlowego w Warszawie przyznawane są za szczególny wkład w rozwój nauki w sferze ekonomii i finansów. Pośród laureatów znaleźli się tacy znani ekonomiści jak prof. Witold Orłowski czy dr Andrzej Rzońca.

Każdego roku zadajemy sobie pytanie, jakie działania z zakresu CSR powinniśmy prowadzić w tak dynamicznie zmieniającym się świecie. Świat pełen nowych technologii sprawił, że nastąpiła zasadnicza zmiana otoczenia, w którym pracujemy i żyjemy. Skalę tego procesu świetnie ilustruje pytanie o przyszłość systemu demokratycznych wyborów w obliczu dynamicznego rozwoju sieci społecznościowych. Szybkość zmian rodzi także nowe formy społecznego wykluczenia, na które powinniśmy być wrażliwi i wobec których powinniśmy być gotowi podjąć konkretne działania, by nie zostawiać znacznej części społeczeństwa poza nawiasem.

Bank, którym kieruję, pozostaje aktywny w obliczu tych wyzwań i dlatego nadal będziemy wspierać działania w sferze społecznej, realizowane przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy.

Sławomir S. Sikora prezes zarządu Citi Handlowy

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA