fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Instytucje finansowe wyłączone z podatku od globalnych korporacji

Londyn
AdobeStock
Wielkiej Brytanii udało się przekonać USA, by wyłączyć banki oraz inne instytucje finansowe z międzynarodowej umowy dotyczącej specjalnego podatku, który ma zostać nałożony na globalne korporacje - donosi „Financial Times”.

Rishi Sunak, brytyjski kanclerz skarbu (minister finansów) lobbował za wyłączeniem instytucji finansowych z podatku od globalnych korporacji na niedawnym szczycie G7. Udało mu się przekonać do tego Amerykanów. W ramach porozumienia pomiędzy Londynem a Waszyngtonem, Wielka Brytania zrezygnuje ze swojego podatku od gigantów cyfrowych.

Brytyjska propozycja wyłączenia firm finansowych z nowego podatku została również zaakceptowana przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), na forum której toczą się negocjacje dotyczące podatku od globalnych korporacji oraz minimalnej globalnej stawki CIT.

Sunak ma wkrótce przedstawić plan mający za zadanie zmniejszenie biurokracji w brytyjskim sektorze finansowym, tak by w nadchodzących dekadach mógł on skutecznie konkurować z branżą finansową Unii Europejskiej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA