fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Kolejne chińskie uderzenie w bitcoina

Bitcoin
AdobeStock
Bitcoin tracił w poniedziałek ponad 8 proc. wobec dolara, a jego kurs zszedł poniżej 33 tys. USD, zbliżając się do dołka z 8 czerwca. Do przeceny mocno przyczyniły się doniesienia o kolejnych działaniach chińskich władz wymierzonych w kopalnie bitcoinów.

W sobotę władze prowincji Syczuan nakazały wstrzymać wydobycie kryptowalut. Dokonano inspekcji w 26 firmach podejrzewanych o taką działalność. Wcześniej zakazy wydobycia bitcoinów wprowadzono m.in. w prowincji Yunnan i regionie Mongolia Wewnętrzna. Chiński dziennik „The Global Times” doniósł, że krajowy potencjał do wydobycia bitcoinów spadł w wyniku tych zakazów o 90 proc. Wcześniej szacowano, że 65 proc. bitcoinów wydobywanych jest w Chinach.

- Szukamy teraz miejsca na zagraniczne „kopalnie”, by przerzucić tam nasze urządzenia - powiedział „Global Timesowi” anonimowy przedsiębiorca z branży kryptowalutowej.

W kryptowaluty uderzył też chiński bank centralny. W poniedziałek nakazał firmie płatniczej Alipay oraz kilku dużym bankom, by podjęły działania wymierzone w handel kryptowalutami.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA