fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Analitycy: Cena bitcoina w przyszłym roku może być sześciocyfrowa

Bloomberg
Niektórzy analitycy i zarządzający funduszami hedgingowymi twierdzą, że już w przyszłym roku cena najpopularniejszej kryptowaluty może sięgnąć 100 tys. dol., a najbardziej optymistyczne prognozy mówią o ponad 300 tys. dol.

Notowania bitcoina kontynuują we wtorek rajd w górę. Cyfrowa waluta drożeje o ponad 3 proc., do blisko 19100 dol. Od początku roku bitcoin zyskał już ponad 160 proc. i znajduje się obecnie niedaleko szczytu z grudnia 2017 r.

Brian Estes, dyrektor ds. inwestycji w funduszu hedgingowym Off the Chain Capital, powiedział, że przejście z obecnych poziomów do 100 tys. dol. w ciągu jednego roku to nic szczególnego.

- Widziałem, jak cena bitcoin wzrosła 10 razy, 20 razy, 30 razy w ciągu roku. A więc 5-krotny wzrost to nic wielkiego – stwierdził Estes.

Bazując na swoim modelu prognostycznym, Estes mówi, że do końca 2021 r. cena bitocina może wzrosnąć do 100 – 288 tys. dol.

Z kolei Tom Fitzpatrick, analityk techniczny Citi, w nocie dla klientów napisał, że bitcoin może wzrosnąć do 318 tys. dol. do końca przyszłego roku, powołując się m.in. na jego ograniczoną podaż.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA