fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Fed nie zaszkodzi walutom wschodzącym

materiały prasowe
Zaostrzanie polityki pieniężnej przez Fed nie powinno zaszkodzić walutom państw wschodzących, uważa Jason Daw, strateg banku Societe Generale.

Niespieszne i konsekwentne działania Rezerwy Federalnej gwarantują, że waluty państw wschodzących w niewielkim stopniu odczują skutki zaostrzania polityki pieniężnej przez Fed, a transakcje carry trade pozostaną wiarygodną strategią w nadchodzącym kwartale, twierdzi Jason Daw, strateg walutowy francuskiego banku Societe Generale. Podkreśla on, iż oczekiwania na dalsze podwyżki stóp, poza dzisiejszy, powszechnie spodziewany ruch o 25 punktów bazowych w górę, są „niezwykle umiarkowane”.

„Waluty państw wschodzących zachowują się zgodnie ze scenariuszem z lat 2004-2007”, napisał Daw w swoim raporcie datowanym na 14 czerwca, do którego dotarł Bloomberg.. Ekspert przekonuje, że poprzedni cykl pokazał, iż waluty mogą w dobrej kondycji przetrwać okres powolnego i metodycznego redukowania polityki dostosowawczej w warunkach odradzania się inflacji i korzystnej dynamiki gospodarek.

W tym roku solidne wzrosty kursów wobec amerykańskiego dolara zanotowały meksykańskie peso, polski złoty, korona czeska, południowoafrykański rand, rosyjski rubel i południowokoreański won. Szczególne nadzieje Societe Generale wiąże z peso, randem i turecką lirą.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA