fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

USA: Powstanie serialowy remake filmu „Boże Ciało”

materiały prasowe
W Stanach Zjednoczonych powstanie serialowy remake polskiego filmu „Boże Ciało”. Zaplanowano, że produkcja będzie miała osiem odcinków i pojawi się w jednym z serwisów VoD.

Jak informuje portal Wirtualne Media, ruszyły już negocjacje w sprawie zakupu przez amerykańskiego producenta praw do remake’u filmu „Boże Ciało” w reżyserii Jana Komasy. W miniony piątek informację o rozmowach dotyczących produkcji potwierdzili dystrybuująca film firma Kino Świat oraz jego producent Leszek Bodzak. „Negocjacje jeszcze trwają, ale wiadomo już, że planowane jest przełożenie filmu Jana Komasy i scenariusza Mateusza Pacewicza na 8-odcinkowy serial, prawdopodobnie dla jednej z platform streamingowych w USA” - podkreśliło w oświadczeniu Kino Świat. Jak stwierdził Bodzak, remake „Bożego Ciała” ma nakręcić „poważny producent, mający w swoim dorobku m.in. jeden z najważniejszych i najpopularniejszych seriali ostatnich lat”. Jego zdaniem serial może mieć nawet trzy sezony.

Film „Boże Ciało” opowiada o 20-letnim chłopaku (Bartosz Bieleń), który będąc w poprawczaku marzy, aby zostać księdzem. Gdy zostaje skierowany do pracy w zakładzie stolarskim w małym mieście, idzie do kościoła i przez przypadek zostaje uznany za nowego księdza. Bohater kontynuuje udawanie duchownego.

Produkcja pojawi się w kinach w Polsce 11 października. Jego światowa premiera odbyła się pod koniec sierpnia na festiwalu w Wenecji, gdzie przyznano mu nagrody Europa Cinemas Label i Inclusive Award Edipo. Podczas festiwalu filmowego w Gdyni twórcy produkcji dostali dziesięć nagród, w tym między innymi za najlepszą reżyserię oraz scenariusz.„Boże Ciało” wybrano także na polskiego kandydata do Oscara.

Źródło: Wirtualne Media
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA