Film

Polka nagrodzona w Nespresso Talent

materiały prasowe
Poród. „Chce pani zobaczyć to dziecko?” - pyta lekarz. „Powiedziała: Nie” - odpowiada pielęgniarka, trzymając maleństwo na rękach.

„Mam nadzieję, że już niedługo znajdziemy ci superdom” - mówi dziewczyna do nowo narodzonego, a już opuszczonego chłopczyka. Położy go w łóżeczku, obok innego niemowlaka, też pozbawionego rodziny. Potem wsiądzie do samochodu. Ale nie włączy silnika. Wróci do dzieci. Będzie przy nich, będzie im śpiewać kołysankę: „Świat jest twoim domem...”

To trzyminutowa etiuda „The Therapy of Heart” („Terapia sercem”) Anny Zoll, która zdobył drugą nagrodę w konkursie „Nespresso Talents”, razem z „Isle of Capri” Mansa Barthasa. Pierwsza nagroda przypadła „Wings” Kirana Pokharela.

Nespresso Talents odbył się w tym roku po raz trzeci. Temat konkursu brzmiał: „The Difference She Makes”. Miały to był krótkie, najwyżej trzyminutowe opowieści o kobietach, - niezwykłych albo bardzo zwyczajnych, które sprawiają, że świat staje się lepszy. Swoje prace przysłało 1800 autorów z całego świata. W jury zasiadali: aktor i reżyser Vincent Perez, reżyserka Tony Marshall oraz ekonomistka Myriam Sainz.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL