fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

„Powidoki” Andrzeja Wajdy nie znalazły się na krótkiej liście Oscarowej

materiały prasowe
Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła dziś tzw. krótką listę filmów, które będą walczyły w tym roku o nominację Oscarową w kategorii filmu nieangielskojęzycznego. Niestety, nie znalazły się na niej zgłoszone przez polską kinematografię „Powidoki” Andrzeja Wajdy.

Z 85 tytułów, które zostały zgłoszone w tym roku przez narodowe kinematografie, komisja selekcyjna wybrała dziewięć. Znalazły się na niej:

„Tanna” Bentleya Deana i Martin Butler (Australia) „To tylko koniec świata” Xaviera Dolana (Kanada), „Land of Mine” Martina Zandvlieta (Dania), „Toni Erdmann” Maren Ade (Niemcy), „Klient” Asghara Farhadiego (Iran), „The King’s Choice” Erika Poppe’a (Norwegia), „Raj” Andreja Konczałowskiego (Rosja), „A Man Called Ove” Hannesa Holma (Szwecja) i „My Life as a Zucchini” Claude’a Barrasa (Szwajcaria).

To duży triumf Europy, bo aż sześć z dziewięciu tytułów kandydujących do tegorocznego Oscara powstało na Starym Kontynencie. Warto też zwrócić uwagę, że aż trzy filmy reprezentują Skandynawię. Zachował też szansę na Oscara niedawny triumfator Europejskich Nagród Filmowych „Toni Erdmann” Maren Ade.

Nominacje do Oscarów zostaną ogłoszone 24 stycznia 2017 roku. Gala Oscarowa odbędzie się 26 lutego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA