fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Wielka Brytania: Dom Churchilla stał się kwaterą Hitlera

By Louisa Brown; (Transferred from en.wikipedia to Commons.) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia Commons
Rezydencja Blenheim Palace w hrabstwie Oxfordshire na potrzeby filmu "Transformers 5" została przekształcona w kwaterę Adolfa Hitlera. To oburzyło część Brytyjczyków, ponieważ w Blenheim Palace urodził się Winston Churchill.

Przeciwko wykorzystaniu Blenheim Palace jako kwatery Hitlera protestują organizacje weteranów i byli dowódcy wojskowi. Oburza ich m.in. to, że na budynku pojawiły się flagi ze swastykami, a przed budynkiem widać statystów w mundurach SS.

- Wiem, że to tylko film - mówi pułkownik Richard Kemp, były dowódca sił brytyjskich w Afganistanie w rozmowie z "The Sun". - Ale to jednocześnie brak szacunku dla Churchilla. (Churchill) Pewnie przewraca się teraz w grobie - podkreśla.

Z kolei Tony Hayes, z Brytyjskiego Stowarzyszenia Weteranów uważa, że osoby, które walczyły w czasie II wojny światowej uznają widok rodzinnego domu Churchilla przerobionego na kwaterę Hitlera za "odrażający".

Piąta część serii "Transformers" ma trafić do kin w czerwcu 2017 roku.

Źródło: The Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA