fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Farmacja

InventionMed stawia na medyczne symulatory VR

Adobe Stock
Notowana na NewConnect spółka InventionMed powołała właśnie czteroosobową Radę Naukową i rusza z działalnością w branży nowych technologii w sektorze medycznym.

Prof. Barbara Zegarska, prof. Lidia Rudnicka, dr Marcin Ambroziak oraz dr Maciej Nowacki będą odpowiedzialni za nadzór merytoryczny oraz rozwój nowych projektów innowacyjnych symulatorów medycznych wykorzystujących wirtualną rzeczywistość (VR). Rozwiązania te mają być stosowane w symulacji zabiegów z zakresu dermatologii klinicznej i estetycznej. Spółka zamierza skoncentrować się na rozwoju zaawansowanych symulatorów, dających możliwość szkolenia lekarzy, studentów medycyny i kosmetologów, w oparciu o wiele scenariuszy zakładających różny stopień trudności zabiegów i indywidualne preferencje. - Rynek technologii VR to jeden z najszybciej rozwijających się segmentów technologicznych na świecie. Widzimy szanse w oczekiwaniach współczesnej ochrony zdrowia i pracujemy nad opracowaniem nowych technologii, które będą wspierać rozwiązania z zakresu opieki zdrowotnej oraz pozwolą na zdobycie niezbędnego doświadczenia przez personel medyczny - mówi Tomasz Kierul, prezes InventionMed.

Kluczowym wyzwaniem stawianym przed Radą Naukową będzie opracowanie przykładowych scenariuszy przypadków medycznych oraz wsparcie merytoryczne przy tworzeniu unikalnych rozwiązań do symulacji zabiegów.

InventionMed rozpoczęło działalność w styczniu br. w wyniku zmiany profilu działalności (wcześniej funkcjonowało jako Athos Venture Capital). Obecnie zarząd oczekuje na rejestrację zmian przez sąd rejestrowy. W najbliższych tygodniach firma zaprezentuje strategię rozwoju i główne cele biznesowe.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA