Reklama

#RZECZoBIZNESIE: Dariusz Węglicki: Państwo nie miało pomysłu, jak wesprzeć deweloperów

Tak jak państwo nie ma polityki w przypadku mieszkań, tak nie miało pomysłu, żeby wesprzeć deweloperów podczas pandemii - mówi Dariusz Węglicki, dyrektor zarządzający Catella Polska, gość programu Michała Niewiadomskiego.

Aktualizacja: 10.07.2020 18:47 Publikacja: 10.07.2020 13:56

#RZECZoBIZNESIE: Dariusz Węglicki: Państwo nie miało pomysłu, jak wesprzeć deweloperów

Foto: tv.rp.pl

Gość przypomniał, że sprzedaż spadała deweloperom w marcu, kwietniu i maju. - W tej chwili wszyscy się zorganizowali i raportują dosyć rozsądne liczby, porównywalne z tymi sprzed roku. Problemem jest, że deweloperzy wprowadzają dużo mniej mieszkań do sprzedaży. Za chwilę będzie to widoczne - mówił Węglicki.

Jest parę czynników, które miały wpływ na deweloperów i rynek najmu. - Pierwszy istotny, to fakt, że rynek najmu krótkoterminowego zamarł przez ostatnie parę miesięcy. Nie było turystów, ani ludzi, którzy przyjeżdżali biznesowo w delegacje. Prze to dużo właścicieli rzuciło swoje mieszkania na rynek długoterminowy, co wpłynęło na korektę cen – tłumaczył gość.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Nieruchomości
Rynek najmu mieszkań zasypany ofertami. Co ze stawkami?
Materiał Promocyjny
Bank Pekao uczy cyberodporności
Nieruchomości
W regionach zaczyna brakować dużych biur. „Zaledwie kilkadziesiąt modułów”
Nieruchomości
Budlex razy dwa w cztery lata. Lokalny deweloper ma plan i silną kadrę
Nieruchomości
Off market a jawność cen. Jak pokazać mieszkaniowy luksus
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Nieruchomości
Gdzie jest najłatwiej o biuro od ręki
Materiał Promocyjny
Transformacja energetyczna: Były pytania, czas na odpowiedzi
Reklama
Reklama