fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekologia

Premier Nowej Zelandii reaguje na tweeta Grety Thunberg

Jacinda Ardern
AFP
Greta Thunberg, szwedzka nastoletnia aktywistka działająca na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi, 13 grudnia napisała na Twitterze, że "tzw. klimatyczny stan wyjątkowy" wprowadzony przez Nową Zelandię, jest "oczywiście niczym szczególnym". Na tweeta Thunberg zareagowała premier Nowej Zelandii, Jacinda Ardern.

Thunberg zwróciła uwagę, że w praktyce "klimatyczny stan wyjątkowy" w Nowej Zelandii wiąże się z redukcją emisji CO2 o 1 proc. do 2025 roku. Zdaniem aktywistki to zbyt mało ambitne działania.

Ardern w odpowiedzi podkreśliła, że komentarz nastoletniej Szwedki "odnosi się tylko do części nowozelandzkich celów jeśli chodzi o walkę ze zmianami klimatycznymi".

Premier Nowej Zelandii w rozmowie z dziennikarzami powiedziała, że cieszy się z włączenia się Thunberg w debatę o zmianach klimatycznych. Dodała jednocześnie, że klimatyczny stan wyjątkowy, który wprowadził jej rząd "zawiera tylko część celów" jakie stawia przed sobą Nowa Zelandia w zakresie ekologii.

- Gdyby była to suma wszystkiego co robimy, zasługiwałaby na krytykę, ale tak nie jest - powiedziała Ardern.

Jednocześnie premier Nowej Zelandii stwierdziła, że "jest czymś dobrym, iż są osoby, które wciąż wzywają do ambicji i działania" w zakresie walki ze zmianami klimatycznymi.

Klimatyczny stan wyjątkowy wprowadzono w Nowej Zelandii 2 grudnia.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA