fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekologia

Greta Thunberg w Polsce. Nagrywała film o elektrowni Bełchatów

AFP
Greta Thunberg, nastoletnia aktywistka ze Szwecji działająca na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi, bez zapowiedzi pojawiła się w Kleszczowie, aby nagrać film dotyczący Elektrowni Bełchatów.

Szwedzka nastoletnia działaczka na rzecz klimatu Greta Thunberg bez zapowiedzi pojawiła się w Kleszczowie, aby nagrać film o Elektrowni Bełchatów, która, biorąc pod uwagę bezwzględną emisję dwutlenku węgla, znajduje się w czołówce najbardziej szkodliwych emitentów w Unii Europejskiej. 

Jak informuje "Dziennik Łódzki", Greta Thunberg zgłosiła do Polskiej Grupy Energetycznej chęć nagrania filmu na terenie elektrowni. Spółka Skarbu Państwa odmówiła jej jednak, w związku z czym nastolatka nagrała film na tarasie widokowym na terenie gminy Kleszczów.

Nad trwającymi godzinę nagraniami czuwała policja. Jak potwierdziła Iwona Kaszewska z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, wszystko przebiegło bez zakłóceń.

„Dziennik Łódzki” podkreśla, że nastolatka przyjechała do Bełchatowa elektryczną Teslą.

Greta Thunberg nawołuje do walki przeciwko zmianom klimatycznym. W 2018 roku protestowała pod siedzibą szwedzkiego parlamentu. Jej postulaty dotyczyły respektowania porozumienia paryskiego i zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Nastolatka pojawiała się także między innymi w Londynie, Brukseli i Nowym Jorku oraz wzięła udział w katowickim szczycie klimatycznym, który odbył się rok temu. Nastoletnia działaczka w sierpniu tego roku przepłynęła Atlantyk, gdyż nie lata samolotami ze względu na ich szkodliwość na atmosferę. Wzięła również udział w szczycie ONZ, gdzie przemawiała i wyraźnie zdenerwowana oskarżyła światowych przywódców o zdradę jej pokolenia.

 

Źródło: Dziennik Łodzki
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA