fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekologia

Kanada: Ośmiornica schwytała orła. Ptaka uratowali ludzie

Facebook
Pracownicy fermy rybnej w Kanadzie nagrali film, na którym widać jak bielik amerykański walczy z ośmiornicą. Ptaka uratowali ludzie, którzy oswobodzili go ze śmiertelnego uścisku.

Pracownicy fermy rybnej z Quatsino niezwykłe nagranie umieścili na profilu fermy na Facebooku.

Na walkę toczącą się w wodzie zwrócili uwagę słysząc pełen przerażenia pisk orła schwytanego przez ośmiornicę olbrzymią, która oplotła ptaka swoimi mackami i próbowała wciągnąć go pod powierzchnię wody.

Kierownik fermy, John Ilett, w rozmowie z CTV podkreślił, że szybko zdał sobie sprawę, że starcie z ośmiornicą zakończy się śmiercią ptaka i postanowił, że oswobodzi orła z macek ośmiornicy.

- Nie mogłem pozwolić by zwierzę zginęło na moich oczach - mówił w rozmowie z CTV.

Za pomocą bosaka żeglarskiego Ilett przyciągnął do siebie walczące zwierzęta i wciągnął je na pokład łodzi. Następnie oswobodził orła, a ośmiornicę wrzucił z powrotem do wody.

- To było coś niesamowitego - powiedział Ilett w rozmowie z CTV.

Ośmiornice olbrzymie żywią się głównie skorupiakami, ale zdarza się, że jedzą ptaki - atakują przede wszystkim mewy. - Sytuacja, w której ośmiornica chwyta orła jest znacznie rzadsza, ponieważ ptaki te nie spędzają zbyt dużo czasu blisko powierzchni płytkich wód, gdzie można spotkać ośmiornice - mówi Laura Parfrey, profesor zoologii w rozmowie z CTV.

Ośmiornice olbrzymie mogą osiągać wagę do 52 kg i żyją na wolności od 3 do 5 lat.

Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA