fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekologia

Warszawa: Dlaczego palma na rondzie de Gaulle'a usycha?

Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]
Palma na rondzie de Gaulle'a w Warszawie usycha. Jak się okazuje jest to zaplanowana akcja, która ma zwrócić uwagę na problemy zanieczyszczenie powietrza i globalnych zmian klimatycznych - pisze Onet.pl.

"Usychanie" palmy to akcja zorganizowana we współpracy z twórczynią instalacji, Joanną Rajkowską i agencją Syrena Communications, przy wsparciu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa - czytamy w Onecie. 

Onet, cytując organizatorów akcji podaje, że "śmierć palmy ma zwracać uwagę na problemy zanieczyszczenia powietrza oraz globalnych zmian klimatycznych". 

Palma na rondzie de Gaulle'a w Warszawie stoi od 2002 roku. W zamyśle jej twórczyni, Joanny Rajkowskiej ma "przypominać o społeczności żydowskiej, zamieszkującej Warszawę przed Holocaustem, której obecność pobrzmiewa w nazwie Aleje Jerozolimskie". 

Centrum UNEP/GRID-Warszawa, organizator akcji "usychania palmy", od 1991 roku realizuje w Polsce misję Programu Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska (UN Environment), działając na rzecz zrównoważonego rozwoju. 

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA