fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekologia

Bruksela: Uczniowie znów opuścili lekcje. Chcą walki ze zmianami klimatu

AFP
Co najmniej 12500 nastolatków w Belgii po raz kolejny opuściło lekcje i wzięło udział w demonstracji w Brukseli, w czasie której domagali się bardziej zdecydowanych działań władz na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi. Takie protesty są organizowane w Brukseli co czwartek, od czterech tygodni.

Policja szacuje, że w demonstracji w Brukseli wzięło udział 12500 uczniów. Tyle samo miało wziąć udział w marszu w Liege.

W Leuven, niedaleko Brukseli, w proteście brało udział 3 tys. młodych ludzi, w tym uczniowie szkół podstawowych.

Tydzień temu w proteście w Brukseli wzięło udział 35 tys. uczniów i studentów. Marsze cieszą się popularnością, mimo że niektóre szkoły zaczęły odwodzić uczniów od regularnego opuszczania lekcji w czwartki. Inne domagają się od nieobecnych zdjęć, na których widać, że uczniowie biorą udział w manifestacji w czasie nieobecności.

W niedzielę w Brukseli walki ze zmianami klimatycznymi domagali się uczestnicy protestu, który zgromadził 70 tys. osób - w tym również dorosłych.

- Zostawili nam planetę w złym stanie, więc musimy to zmienić - mówi 17-letni Manon Wilmart, jeden z uczestników protestu.

- Możemy to zrobić. Jesteśmy młodsi i wiemy, że możemy to zrobić. Chcemy zmienić klimat, zmienić wszystko - dodał Wilmart.

3400 nauczycieli akademickich w liście otwartym poparło ruch uczniów i studentów na rzecz walki ze zmianami klimatu.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA