- Zgodziłem się z jej propozycją, by obrady okrągłego stołu ws. oświaty odbyły się w "formule rozszerzonej Rady Dialogu Społecznego", a miejscem obrad został Belweder - powiedział prezydent Andrzej Duda w środę po spotkaniu z przewodniczącą Rady Dialogu Społecznego Dorotą Gardias, zapowiadając swoje wsparcie dla zakończenia strajku nauczycieli.

Do słów głowy państwa odniósł się w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa rady Ministrów: ­-  Przedstawiciele Kancelarii Prezydenta zostaną zaproszeni do rozmów okrągłego stołu rządu ze związkami nauczycielskimi i nauczycielami, ale nie odbędą się one w Belwederze i nie w formule Rady Dialogu Społecznego, jak sugerował pan prezydenta Duda- powiedział „Rzeczpospolitej” minister Dworczyk.

Szef Kancelarii Premiera powiedział również w programie #RZECZoPOLITYCE „Rzeczpospolitej”, że premier Mateusz Morawiecki po piątkowym powrocie z USA  natychmiast zaprosi wszystkie zainteresowane strony (nauczycieli, przedstawicieli związków zawodowych, ekspertów, pracodawców, przedstawicieli stowarzyszeń) do rozmów okrągłostołowych, które będą miały na celu wypracować porozumienie pozwalające zakończyć strajk w oświacie, ale głównie zainicjować debatę o zmianach w oświacie, które powinny być wydyskutowane w konsensusie społecznym.

Do rozmów okrągłostołowych zaproszeni zostaną też przedstawiciele sejmowej i senackiej komisji oświatowej oraz opozycja, przedstawiciele klubów parlamentarnych. W rozmowach udział ma wziąć również Anna Zalewska, minister edukacji narodowej. Związki zawodowe i nauczyciele nie zostały jeszcze powiadomione, kiedy rozmowy w nowej formule miałyby się rozpocząć. Strona rządowa również nie konsultowała ze związkami nauczycielskimi możliwej daty spotkania. Prawdopodobny termin okrągłostołowych rozmów to pilnie po Wielkanocy.