fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Przyjazd Donalda Trumpa do Polski? "Kalendarze są obciążone"

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Podczas wizyty Andrzeja Dudy w Nowym Jorku ma wrócić temat przełożonej wizyty Donalda Trumpa w Polsce. Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski powiedział, że ustalany jest termin takiej wizyty, ale kalendarze obu prezydentów są obciążone.

Prezydent Donald Trump odwołał podróż do Polski z powodu huraganu Dorian, który miał w tym terminie uderzyć na Florydzie. Do Polski przyleciał wiceprezydent Mike Pence.

- To nie jest wizyta odwołana tylko wizyta przełożona. Pan prezydent Trump bardzo wyraźnie powiedział, że chce, żeby ta wizyta doszła do skutku - komentował wówczas szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

- Usłyszeliśmy bardzo jasno deklarację o tym, że rzeczywiście wizyta jest przełożona, a nie odwołana, że jest wyraźną i jednoznaczną wolą prezydenta Donalda Trumpa, żeby jeszcze w tym roku, w najbliższych miesiącach odwiedzić Warszawę, żeby zrealizować pełen plan wizyty - dodał.

Dziś w rozmowie z Polskim Radiem Szczerski powiedział, że temat wizyty Trumpa w Polsce wróci podczas wizyty Andrzeja Dudy w Nowym Jorku. 

Jednocześnie szef gabinetu prezydenta podkreślił, że kalendarze obu prezydentów są obciążone, dlatego nie wiadomo, kiedy mogłoby dojść do takiej wizyty.

Andrzej Duda spotka się z Donaldem Trumpem w Nowym Jorku dwukrotnie. Polska delegacja dostała od strony amerykańskiej propozycję zorganizowania w poniedziałek w Nowym Jorku spotkania prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa. Do spotkania ma dojść także podczas przyjęcia, które zaplanowane jest na wtorek.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA