fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Wizyta prezydenta USA. Kto spotka się z Trumpem?

AFP
Krzysztof Szczerski, Krzysztof Łapiński i szefowa kancelarii prezydenta Halina Szymańska - ci prezydenccy ministrowie, oprócz prezydenta Dudy, spotkają się z Donaldem Trumpem podczas jego wizyty w Polsce - informuje RMF FM.

Jak pisze RMF FM, agenci Secret Service są już w Polsce i przygotowują wizytę prezydenta USA, zabezpieczając miejsca, gdzie pojawi się amerykańska delegacja.

Lista osób z polskiej strony, które spotkają się z Trumpem, jest kompletowana. Wiadomo już, że oprócz prezydenta Andrzeja Dudy w spotkaniu uczestniczyć będą Krzysztof Szczerski, Krzysztof Łapiński i szefowa kancelarii prezydenta Halina Szymańska.

Z rządu Beaty Szydło zaproszenia otrzymają szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch, szefowie MON i MSZ, wicepremier Morawiecki oraz pełnomocnik ds. bezpieczeństwa energetycznego Piotr Naimski.

RMF FM podaje, że tematem rozmowy Trump-Macierewicz ma być współpraca w ramach NATO i kwestie bezpieczeństwa i obronności, minister Waszczykowski ma rozmawiać na temat współpracy dwustronnej i zadbać o "ciepłe przyjęcie" amerykańskiej delegacji. Wicepremier Morawiecki będzie rozmawiać o swoim planie odpowiedzialnego rozwoju.

Piotr Naimski poruszy kwestie bezpieczeństwa energetycznego.

Wśród osób, które mogą liczyć na spotkanie z prezydentem USA, jest również minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

Jak dotąd, w agendzie wizyty Trumpa nie ma spotkania z Beatą Szydło. Nic nie wiadomo również o ewentualnym spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim.

Donald Trump przylatuje do Polski 5 lipca. Oficjalne spotkania odbędą się w dniu następnym.

Więcej - RMF FM.

 

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA