fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dodatki Specjalne

Różnorodność nadaje życiu smak

AdobeStock
To, co spożywamy, ma duży wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Ale czym dokładnie jest naturalna żywność i dlaczego jest tak ważna w codziennej diecie?

Jemy, aby żyć, nie żyjemy, aby jeść – mówił Sokrates. A to, co jemy, ma ogromny wpływ na cały nasz organizm.

Umiar i urozmaicenie w diecie są ważne

Badania potwierdzają, że niektóre produkty, szczególnie spożywane w nadmiarze, nie tylko działają negatywnie na nasze ciało, ale wręcz przyśpieszają jego starzenie się, przyczyniają się do nadwagi, zwiększają ryzyko chorób serca, udarów i nowotworów.

W dzisiejszych czasach dobre odżywianie jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Choroby serca, rak, udar i cukrzyca są bezpośrednio związane z tym, co jemy. Niewłaściwa dieta powoduje także szereg innych stanów chorobowych.

Ciało potrzebuje odpowiedniego poziomu węglowodanów, tłuszczów i białek. Potrzebuje także witamin, minerałów oraz innych przydatnych składników zawartych w pożywieniu.

Żywienie ma ogromny wpływ na pracę naszego umysłu. Wpływa między innymi na procesy chemiczne, które zachodzą w naszym organizmie.

Żywność ma również wpływ na nasze ciało. Skóra i cera odzwierciedlają przede wszystkim to, co jemy i pijemy. Nawet jeżeli korzystamy z najlepszych kosmetyków wysokiej jakości, to niestety nie będą one wystarczające i efekty ich działania nie będą optymalne. Kluczem do pięknego wyglądu skóry jest odpowiednie nawodnienie.

Niektóre produkty spożywcze są lepsze od innych, ale żadna grupa pokarmowa nie posiada wszystkich elementów – dlatego różnorodność nadaje życiu smak.

Dobre jedzenie ma znaczenie

Zdrowa żywność nie bez powodu cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Ale czym dokładnie jest naturalna żywność i dlaczego jest tak ważna w codziennej diecie?

Biożywność musi spełniać szereg wymogów, przede wszystkim być pozbawiona konserwantów i wytwarzana w sposób naturalny. Co to oznacza?

Zdrowe, naturalne produkty nie powinny być stabilizowane chemicznie ani zawierać sztucznych barwników, ulepszaczy czy innych składników, które często można spotkać w ogólnie dostępnych produktach żywnościowych.

Dlaczego zdrowa żywność zdobywa coraz większą popularność?

Skład produktów, które można określić mianem naturalnych, jest jasny i przejrzysty.

Nie ma w nim tajemniczych oznakowań, pod którymi często kryją się substancje o udowodnionym szkodliwym działaniu dla zdrowia.

Produkty niskoprzetworzone, które pochodzą ze sprawdzonych źródeł, to zatem punkt obowiązkowy dla wszystkich, którzy cenią zdrowe, a jednocześnie smaczne posiłki.

Eksperci podkreślają, że zastosowanie zdrowej żywności jest zatem dokładnie takie samo jak każdego innego produktu, który kupujemy na co dzień w sklepie. Co je odróżnia? Z pewnością wysoka jakość. Gdy klient decyduje się na produkty niskoprzetworzone i naturalnego pochodzenia, możesz mieć pewność, że to, co znajdzie się na talerzu, okaże się smaczne, a jednocześnie dzięki wartościom odżywczym zdrowa żywność może korzystnie wpłynąć na zdrowie oraz samopoczucie.

Przetwarzane na skalę przemysłową

Żywność wysokoprzetwarzana to produkty, które poddane zostały obróbce technologicznej i są one przetwarzane na skalę przemysłową.

– Warto pamiętać, że żywność przetworzona jest poprawiana pod względem wyglądu i struktury jedzenia. Producenci decydują się na dodawanie do niej sztucznych barwników i koncentratów. Nie stronią również od cukru, soli i tłuszczu. Patrząc na wysokoprzetworzone jedzenie, nie zdajemy sobie sprawy, ile tych składników jest w niej zawartych – podkreśla Małgorzata Lewandowska, dietetyk.

- Artykuł powstał w ramach dodatku promocyjno-informacyjnego "Zdrowa Żywność"

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA