fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dobra osobiste

Giertych pozywa Macierewicza w imieniu Tuska, Sikorskiego i Siemoniaka

Fotorzepa, Robert Gardziński
Mec. Roman Giertych zapowiedział złożenie pozwu przeciwko wiceprezesowi Prawa i Sprawiedliwości, Antoniemu Macierewiczowi.

Jak informuje portal Onet.pl pozew dotyczy wtorkowego wpisu Antoniego Macierewicza, w którym zarzucił on Donaldowi Tuskowi, Tomaszowi Siemoniakowi i Radosławowi Sikorskiemu "ukrywanie przestępców, sprawców Tragedii Smoleńskiej".

"W imieniu przewodniczącego D. Tuska oraz posłów R. Sikorskiego i T. Siemoniaka składam pozew przeciwko zastępcy prezesa PiS A. Macierewiczowi o zarzut ukrywania wiedzy na temat sprawców katastrofy smoleńskiej" - napisał Roman Giertych na Twitterze.

Więcej szczegółów o samym pozwie Roman Giertych przedstawił na Facebooku. "Celem pozwu jest przede wszystkim uzyskanie przeprosin za powtarzane wielokrotnie kłamstwo" - stwierdził mecenas, nawiązując do wpisu Antoniego Macierewicza.

"Ja, Antoni Macierewicz przepraszam panów Donalda Tuska, Radosława Sikorskiego i Tomasza Siemoniaka za kłamliwe, oszczercze i nieznajdujące żadnego odzwierciedlenia w jakichkolwiek dowodach przypisywanie ukrywania wiedzy o sprawcach katastrofy smoleńskiej. Wyrażam ubolewanie z powodu swojej niegodnej wypowiedzi i proszę o wybaczenie dokonanego naruszenia dóbr osobistych" - to oświadczenie, jakiego Tusk, Siemoniak i Sikorski będą domagali się w sądzie od Macierewicza.

Giertych dodał, że jego klienci będą chcieli jego publikacji w telewizji, radio, portalach społecznościowych oraz w najważniejszych polskich gazetach. "Mam nadzieję, że taka powtarzana emisja będzie dobrze podsumowywać działania A. Macierewicza po tej strasznej katastrofie. Nadto będziemy się domagali zapłaty określonej kwoty na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy" - dodał.

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA