Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 15.06.2021 18:36 Publikacja: 15.06.2021 18:36
Foto: Adobe Stock
Spytał o to unijny Trybunał sąd belgijski, który rozpatruje skargi krajowej komisji ds. ochrony prywatności wniesione na Facebook Ireland i Facebook Belgium. Sąd chciał, by TSUE wskazał, jak RODO wpływa na rozpoznawanie takich spraw, skoro wskazuje, że wiodącą rolę w kwestiach ochrony danych europejskich użytkowników Facebooka ma irlandzki organ ds. danych osobowych.
TSUE uznał, że instytucje z innych państw UE też mają uprawnienia – gdy stwierdzą naruszenia w swoim kraju. Gdy zaś chodzi o naruszenia transgraniczne, organy kontrolne mają działać w ścisłej współpracy. Wszczynanie postępowań i składanie skarg do sądów w kraju może się odbywać tylko z poszanowaniem tej zasady – stwierdził TSUE.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Warszawski sąd przyznał odszkodowanie pominiętemu w naborze do pracy kandydatowi, którego rekruter nazwał „morde...
Nie sposób uznać, by po rozpadzie konkubinatu, związek został nierozliczony, bo jeden z partnerów zakładał, że m...
W niektórych sytuacjach przyznaną kategorię wojskową można zmienić. Podstawą do tego może być aktualny stan zdro...
Właściciel auta ma obowiązek odprowadzenia abonamentu RTV za znajdujący się w nim odbiornik radiowy. W przeciwny...
Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z 19 czerwca 2025 r. nie jest powodem do odstąpienia przez Sąd Najwyższy od t...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas