fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Koronawirus. Zapalenie serca po szczepionce? Izrael opublikuje wyniki badań

Szczepionka na COVID Pfizer/BioNTech
PAP/EPA
Izrael opublikuje w następnym tygodniu wyniki badań na temat przypadków zapalenia mięśnia sercowego u osób zaszczepionych na COVID-19, a następnie podejmie decyzję ws. zatwierdzenia do użycia szczepionek na COVID w grupie nastolatków w wieku od 12 do 15 lat.

Ministerstwo zdrowia Izraela w kwietniu poinformowało, że bada niewielką liczbę przypadków zapalenia mięśnia sercowego u osób, które otrzymały szczepionkę Pfizer/BioNTech.

To właśnie szczepionka Pfizer/BioNTech może być dopuszczona do szczepień w grupie nastolatków w wieku 12-15 lat. W USA szczepionkę tę stosuje się już w tej grupie wiekowej.

- Opublikujemy nasz ostateczny raport, w którym odpowiemy na pytanie czy rzeczywiście istnieje związek między szczepieniem (a zapaleniem serca) i jakie są tego implikacje - poinformowała Sharon Alroy-Reis, kierująca departamentem zdrowia publicznego w resorcie zdrowia.

Po publikacji raportu ma zostać wydana rekomendacja co do szczepień na COVID-19 nastolatków w wieku 12-15 lat.

- Ja, osobiście, zaszczepię mojego 15-letniego syna, gdy tylko szczepionka zostanie zatwierdzona (do użycia w tej grupie - red.) - zapowiedziała Alroy-Preis.

Jak dotąd resort zdrowia Izraela nie poinformował ile przypadków zapalenia mięśnia sercowego wykryto u ponad 5 mln zaszczepionych na COVID-19 w Izraelu.

Izraelskie media piszą o ok. 100 takich przypadkach.

Dzięki szybkiej akcji szczepień na COVID-19 liczba zakażeń koronawirusem w Izraelu spadła do ok. 20 dziennie co umożliwiło odmrożenie niemal całej izraelskiej gospodarki.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA