fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Niedzielski: Możemy teraz przebierać w ofertach szczepionek

Minister zdrowia Adam Niedzielski
fot. KPRM/ Krystian Maj
- Rzeczywiście zrezygnowaliśmy z pewnej liczby szczepionek, ale szczepionek, które miały być dostarczone pod koniec tego roku, ponieważ czekamy na kolejne oferty. Taka oferta między innymi ze strony Moderny się pojawia, z której skorzystamy w najbliższych dniach. W ciągu tego tygodnia podejmiemy decyzję, gdzie będziemy kupowali dodatkowe szczepionki, które są po prostu dostarczane wcześniej - powiedział Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Niedzielski zapewnił w środę wieczorem w TVP Info, że „cała nasza populacja jest zabezpieczona”. - Mamy zakontraktowanych 85 milionów dawek, ponieważ jedna z tych szczepionek jest jednodawkowa. To oznacza, że mamy zapewnione kompletne dawki dla ponad 50 milionów osób, a przypominam, że szczepienia są przeznaczone tylko i wyłącznie dla osób dorosłych, których w tej chwili w kraju jest 31 milionów - podkreślił.

- Możemy teraz przebierać w ofertach, jeśli można tak kolokwialnie powiedzieć, tzn., że nie musimy kupować tego, co nam proponują producenci i w terminach, przede wszystkim, jakie nam proponują, tylko możemy się zastanowić, które terminy i które dostawy nam po prostu pasują - przekonywał szef resortu zdrowia.

Niedzielski potwierdził, że „rzeczywiście zrezygnowaliśmy z pewnej liczby szczepionek, ale szczepionek, które miały być dostarczone pod koniec tego roku”. - Czekamy na kolejne oferty. Taka oferta między innymi ze strony Moderny się pojawia, z której skorzystamy w najbliższych dniach. W ciągu tego tygodnia podejmiemy decyzję, gdzie będziemy kupowali dodatkowe szczepionki, które są po prostu dostarczane wcześniej - powiedział.

- Będziemy jednocześnie rezygnowali ze szczepionek, a kupować tyko i wyłącznie te, które są dostarczane w terminach dogodnych dla nas, czyli jak najszybciej - dodał minister.

Adam Niedzielski podkreślił, że na pandemicznej mapie świata „na razie jesteśmy zieloną wyspą”. - Ale trzeba pamiętać o ryzyku, że wirus granic nie zna - zastrzegł.

Źródło: rp.pl/ tvp info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA