fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Putin rozmawiał z Merkel o wspólnej produkcji szczepionek

Władimir Putin
Władimir Putin
AFP
Kreml poinformował, że prezydent Władimir Putin i kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas rozmowy telefonicznej omówili możliwość wspólnej produkcji szczepionki przeciw koronawirusowi.

"Kwestie współpracy w zwalczaniu pandemii koronawirusa zostały omówione z naciskiem na możliwe perspektywy wspólnej produkcji szczepionek" - przekazał Kreml.

Podczas rozmowy obaj przywódcy mieli osiągnąć porozumienie w kwestii kontynuowania rozmów w tej sprawie. Kontakty mają być prowadzone przez ministerstwa zdrowia Rosji i Niemiec.

W obu państwach rozpoczęto masowe szczepienia przeciw koronawirusowi. Niemcy korzystają ze szczepionek opracowanych przez koncern Pfizer i firmę BioNtech. Rosjanie opracowali własną szczepionkę - Sputnik V.

Rosjanie ogłosili opracowanie szczepionki w sierpniu. Pojawiają się wątpliwości dotyczące przyspieszonej procedury wprowadzania produktu na rynek. 

Sputnik V został również wysłany na Białoruś, do Serbii i Argentyny. Na dostawę czeka również Boliwia.

W grudniu brytyjsko-szwedzka firma farmaceutyczna AstraZeneca ogłosiła program badań klinicznych, w którym wykorzysta połączenie dwóch szczepionek - własnej i opracowanej przez Rosjan.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA