fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Minister zdrowia: Program szczepień musi być realizowany jak najszybciej

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Do Kancelarii Premiera i Ministerstwa Zdrowia wpłynęły 2273 zgłoszenia w trakcie konsultacji Narodowego Programu Szczepień - poinformował podczas konferencji prasowej szef KPRM, Michał Dworczyk.

Szef KPRM przypomniał, że w sobotę upłynął termin zgłaszania uwag, propozycji, wniosków zmian do projektu narodowego programu szczepień, który został przedstawiony w ubiegłym tygodniu.

- Wpłynęły do KPRM i Ministerstwa Zdrowia 2273 zgłoszenia w trakcie konsultacji. To pokazuje, na ile to jest problem, czy na ile jest to sprawa interesująca Polaków, ważna i wzbudzająca emocje" - poinformował minister Dworczyk.

Największa grupa zainteresowanych dotyczyła bezpieczeństwa szczepionki i testów klinicznych, druga grupa dotyczyła rejestru szczepionek i kodów QR nadawanym osobom zaszczepionym, trzecia grupa kwestii niepożądanych odczynów poszczepiennych i ewentualnego funduszu dla poszkodowanych, a czwarta zaangażowania jednostek samorządu terytorialnego.

Minister Dworczyk poinformował, że do Narodowego Programu Szczepień zgłosiło się 8 tys. 319 zespołów realizujących szczepienia i że możliwe będzie przeprowadzenie 3,4 mln szczepień miesięcznie.

- Chcemy, by w poniedziałek do godz. 10 Narodowy Program Szczepień był już poprawiony i przygotowany do zaprezentowania na posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego - poinformował Dworczyk.

Szczepienia rozpoczniemy w szpitalach - oznajmił minister zdrowia Adam Niedzielski, informując, że w pierwszej kolejności szczepieni będą pracownicy służby zdrowia.

- Nasze oczekiwanie było takie, żeby podmioty w konsultacjach sformułowały minimalną wydolność, więc 3,4 mln szczepień miesięcznie to minimalna wydolność systemu - mówił szef resortu zdrowia.

W połowie grudnia ruszy duża kampania informacyjna i profrekwencyjna w mediach, której celem będzie zachęcenie Polaków do szczepień. Wystartuje infolinia i strona internetowa poświęcone szczepieniom przeciwko Covid-19.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA