fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Pence: Dystrybucja szczepionki już w połowie grudnia

AFP
Wiceprezydent Mike Pence poinformował gubernatorów stanów, że dystrybucja szczepionki na koronawirusa może się rozpocząć już po 14 grudnia. Zasygnalizował tym samym, że amerykańskie organy regulacyjne szybko zatwierdza awaryjne stosowanie szczepionek w USA.

- Jesteśmy przekonani, że proces dystrybucji szczepionek może rozpocząć się 14 grudnia - oświadczył Pence, odpowiadając na pismo gubernatora stanu Waszyngton, w którym Jay Inslee domagał sięe podania prawdopodobnego terminu rozpowszechniania leku.

- Naród amerykański zasługuje na to, by wiedzieć, że kawaleria jest w drodze - stwierdził Pence.

Wiceprezydent poinformował gubernatorów, że w procesie dystrybucji to oni będą "ostatecznymi arbitrami" i będą mieć ostatnie słowo w kwestii dystrybucji szczepionek w swoich stanach.

W poniedziałek do koncernu Pfizer Inc. dołączyła Moderna - obie firmy złożyły w FDA, Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków, wniosek o zezwolenie na awaryjne użycie swojej szczepionki.

Zgodnie ze wstępnymi wynikami badań klinicznych obie szczepionki są skuteczne w ponad 90 proc., choć w obydwu przypadkach konieczne jest podanie dwóch dawek.

Źródło: Bloomberg
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA