fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Koronawirus. Czechy: Spada liczba zakażeń, spada liczba testów

Praga
stock.adobe.com
W Czechach w ciągu doby wykryto 4 563 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - o ok. czterysta mniej niż w poprzednią środę. W porównaniu z zeszłym tygodniem spada jednak w Czechach liczba testów - pisze dziennik "Lidove Noviny".

"Lidove Noviny" zwracają uwagę, że we wtorek odsetek testów, który dał wynik pozytywny, wzrósł do 23,6 proc. z 16,4 proc. w poniedziałek (dane za środę podane zostaną w czwartek popołudniu).

Dziennik zwraca uwagę, że o ile w szczycie epidemii - na przełomie października i listopada - w Czechach wykonywano ponad 40 tysięcy testów na dobę, o tyle teraz liczba przeprowadzonych testów spadła do ok. 22 tysięcy.

Spadkowi liczby testów towarzyszy spadek odsetka testów pozytywnych w ogólnej liczbie testów - na początku listopada wynosił on. nawet 38,4 proc., natomiast obecnie oscyluje on wokół 20 proc.

W Czechach jak dotąd wykryto 533 042 zakażenia koronawirusem. Liczba aktywnych przypadków wynosi ok. 63 tysięcy.

W czeskich szpitalach przebywa obecnie 4 667 chorych na COVID-19.

Stan 611 chorych jest ciężki.

Liczba zgonów chorych na COVID-19 wzrosła w Czechach do 8 515 - we wtorek zmarło 93 chorych na COVID-19, w środę - 50 zakażonych, ale ta ostatnia liczba będzie jeszcze aktualizowana.

Źródło: Lidove Noviny
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA