fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Indie: Piąty dzień z mniej niż 90 tysiącami zakażeń

AFP
W Indiach w ciągu doby wykryto 86052 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - to piąty dzień z rzędu, gdy w Indiach wykrywanych jest mniej niż 90 tysięcy zakażeń na dobę - informuje indyjski resort zdrowia.

Liczba zakażeń koronawirusem w Indiach przekroczyła 5,8 mln.

Liczba ofiar COVID-19 wzrosła w ciągu doby o 1141 - do poziomu 92290.

Mimo spadku liczby zakażeń Indie od 6 sierpnia są niezmiennie krajem z największą dobową liczbą wykrywanych zakażeń na świecie. Obecnie, pod względem liczby wykrytych zakażeń, Indie są drugim krajem świata. Jednak, jako że codziennie wykrywanych jest tam o ok. 40 tysięcy zakażeń więcej niż w USA, w ciągu kilku tygodni Indie staną się prawdopodobnie krajem z największą liczbą zakażeń na świecie.

Indie są jednocześnie krajem z największą liczbą ozdrowieńców - do zdrowia wróciło już 81,55 proc. osób, u których wykryto zakażenie koronawirusem. W Indiach do uznania kogoś za ozdrowieńca zazwyczaj nie potrzeba negatywnego wyniku testu - z wyjątkiem chorych z ostrym przebiegiem COVID-19, większość zakażonych uznaje się za ozdrowieńców po 10 dni od pojawienia się u nich symptomów zakażenia koronawirusem.

Największą liczbę zakażeń koronawirusem w ciągu doby wykryto w Indiach 16 września - wówczas zakażenie wykryto u 97894 osób.

W czwartek w całych Indiach przeprowadzono 1,1 mln testów na obecność koronawirusa. Łącznie, od początku epidemii, w Indiach przeprowadzono 67 mln testów.

Populacja Indii wynosi ok. 1,4 mld.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA