fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Dzieci mają niemal o połowę niższe ryzyko zakażenia koronawirusem

AFP
Z analiz Królewskiego Towarzystwa Pediatrycznego (Royal College of Paediatrics and Child Health – RCPCH) wynika, że u dzieci jest o 44 proc. niższe ryzyko zakażenia się COVID-19 niż dorośli.

- Z przeprowadzonej metaanalizy obejmującej 32 badania wynika, że u dzieci i młodzież poniżej 20. roku życia jest o 44 proc. niższe ryzyko na wtórne zakażenie SARS-CoV-2 w porównaniu z dorosłymi w wieku 20 lat i starszymi - przekazali naukowcy z RCPCH.

- Istnieją wstępne dowody na to, że osoby poniżej 10-14 roku życia mają mniejszą podatność na zakażenie SARS-CoV-2 niż dorośli, przy czym wydaje się również, że młodzież ma podobną podatność na zakażenie jak dorośli - poinformowano.

Z analiz agencji Reutersa wynika, że od początku epidemii doszło do 32,85 mln zakażeń. Na całym świecie zmarło 992 470 pacjentów.

Najwięcej potwierdzonych zakażeń jest w Stanach Zjednoczonych - ponad 7 mln. Do niemal 6 mln zakażeń doszło w Indiach. Na trzecim miejscu jest Brazylia, gdzie potwierdzono ponad 4,5 mln przypadków SARS-CoV-2.

W Polsce liczba potwierdzonych przypadków do ponad 88 tysięcy. Od początku epidemii zmarło 2447 pacjentów.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA