fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Wielka Brytania może wprowadzić drugą blokadę kraju

AFP
Minister zdrowia Wielkiej Brytanii Matt Hancock zapowiedział, że w związku z obecną liczbą nowych zakażeń koronawirusem, rozważane jest wprowadzenie drugiej blokady kraju.

Matt Hancock powiedział, że kolejna blokada może być narzucona jako "ostatnia linia obrony" przed rosnącą liczbą infekcji.

Sekretarz ds. zdrowia nie chciał powiedzieć, jak blisko jest do podjęcia decyzji o zamknięciu kraju, ale zaznaczył, że rząd "zrobi to, co jest konieczne, aby zapewnić bezpieczeństwo obywateli".

- Pierwszą linią obrony jest to, aby każdy zachował odpowiedni dystans. System śledzenia kontaktów, który działa bardzo dobrze, to jest druga linia obrony - mówił Hancock. Kolejnym krokiem jest wprowadzania lokalnych obostrzeń, na obszarach, gdzie zakażeń jest najwięcej.

Obecnie ponad 11 milionów mieszkańców Wielkiej Brytanii jest objętych ograniczeniami. Obowiązują one lokalnie m.in. w Birmingham, Manchesterze, Lanarkshire i Leicester.

Mówiąc o ogólnokrajowym zamknięciu, Hancock wyjaśnił, że nie jest to rozwiązanie, które stale jest brane pod uwagę, jednak "nie jest to coś, co chcielibyśmy wprowadzać".

Źródło: Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA