fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

WHO: Wirus wykorzysta każdą szansę, jaką otrzyma

AFP
Wiele krajów, które osiągnęły sukces w walce z koronawirusem, obecnie obserwuje wzrost liczby zakażeń związanych ze zgromadzeniami religijnymi, bądź zgromadzeniami związanymi z wypoczynkiem, bądź spotkaniami na zamkniętej przestrzeni - np. w klubach nocnych lub akademikach od czasu, gdy złagodziły obostrzenia - powiedziała przedstawicielka WHO, Maria Van Kerkhove.

- Jest wiele państw, które odniosły sukces w powstrzymaniu transmisji i sprowadzeniu transmisji z człowieka na człowieka do niskiego poziomu, które obecnie obserwują wzrost liczby zakażeń - przyznała Van Kerkhove wskazując m.in. na Koreę Południową.

Van Kerkhove nie użyła jednak określenia "druga fala epidemii".

- Wirus wykorzysta każdą szansę, jaką otrzyma - podkreśliła przedstawicielka WHO wzywając państwa świata do "zrobienia wszystkiego co mogą", żeby izolować zakażonych i nie doprowadzić do ponownej transmisji poziomej wirusa.

Inny przedstawiciel WHO, Mike Ryan stwierdził, że wygląda na to, iż w Korei Południowej pojawiły się nowe ogniska koronawirusa związane z klubami nocnymi i parkami rozrywki, ale - jak dodał - liczby zakażonych są "bardzo, bardzo stabilne i obecnie spadają". Ryan pochwalił też to, jak Korea Południowa radzi sobie z nawrotem epidemii.

- Z tego co rozumiem zdecydowana większość przypadków wykrywanych jest wiązana z istniejącymi i rozpoznanymi ogniskami, w związku z czym władze Korei Południowej nadal wiedzą dobrze, gdzie jest wirus i jaka jest dynamika transmisji - stwierdził.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA