fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budżet i Podatki

Wpadki w e-wnioskach na dodatki na dzieci

Rzeczpospolita
Zawiesza się system PUE ZUS, ePUAP, a także strony niektórych banków. Przyczyna – dużo chętnych do złożenia wniosku o 500 zł dodatku na dzieci w formie elektronicznej.

W pierwszych dniu programu Rodzina 500+ liczba wniosków składanych on-line rośnie lawinowo. Ok. o godz. 9 rano było ich 14,5 tys., a godz. 11 – 20 tys., a o 12 – już ponad 40 tys. To właśnie stało się przyczyną niestabilności niektórych platform elektronicznych. Zawieszają się publiczne systemu PUE ZUS oraz ePUAP.

- Rzeczywiście pojawiają się pewne niestabilności w ePUAP, ale zwykle trwa to bardzo krótko, gdy kilka osób dokładnie w tym samym czasie próbuje korzystać z systemu. Na bieżąco to monitorujemy w razie czego usuwamy problemy – mówi Karol Manys, rzecznik Ministerstwa Cyfryzacji.

„Po pierwszym etapie przyjmowania wniosków 500+ przez PUE ZUS nastąpiły przejściowe problemy z dostępem do Platformy. Staramy się wyeliminować te problemy. Pracujemy nad przywróceniem pełnej funkcjonalności" – informuje z kolei Ministerstwo Rodziny i Pracy. I przypomina, o możliwości składania wniosków za pomocą innych kanałów internetowych - przede wszystkim bankowości elektronicznej.

Ale w bankach też występują przejściowe problemy. Korzystający z platform mBank od czasu czasu mogą przeczytać komunikat: „critical system error" co uniemożliwia złożenie wniosków. - Ze względu na bardzo duże zainteresowanie formularzem wniosku elektronicznego o świadczenie z programu Rodzina 500+, w niektórych przypadkach mogą występować utrudnienia. Pozostałe wnioski są obsługiwane poprawnie. Prosimy o cierpliwość – podkreśla Krzysztof Olszewski, rzecznik mBanku.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA