fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budżet i Podatki

Premier proponuje kolejne podatki. Przedsiębiorca staje bezradny

Premier Mateusz Morawiecki
Fotorzepa/ Jakub Czermiński
Dziś premier Mateusz Morawiecki zaproponował kolejne podatki – cukrowy, od transakcji finansowych i podatek od śladu węglowego. Przedsiębiorca staje bezradny. I zdumiony - pisze Marek Goliszewski, prezes Business Centre Club.

W oświadczeniu skierowanym do premiera Mateusza Morawieckiego prezes Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC po raz kolejny skrytykował rząd za niewystarczającą pomoc dla firm w czasie epidemii koronawirusa, a także - rzucanie przedsiębiorcom kolejnych kłód pod nogi. Marek Goliszewski odniósł się tym samym do poniedziałkowych propozycji premiera dotyczących wprowadzenia kolejnych podatków: cukrowego, od transakcji finansowych i podatku od śladu węglowego. Mają one obciążyć jeszcze bardziej przedsiębiorców, którzy już teraz doświadczają potężnych strat wywołanych pandemią.

„Można powtarzać w nieskończoność, co należy zrobić, by ratować polską gospodarkę. BCC przedkłada bardzo precyzyjne rozwiązania od początku kryzysu. Konkretne propozycje złożyła premierowi w tej sprawie Rada Przedsiębiorczości, złożona z największych organizacji gospodarczych w Polsce, praktyków finansowych, prawnych, organizacyjnych. Premier nie odpowiedział” - przypomina Marek Goliszewski.

Prezes BCC stanowczo zaapelował do premiera, by rząd poświęcił więcej środków na ratowanie polskich firm, i nakreślił katastrofalne scenariusze dla biznesu i rynku pracy, jeśli pieniądze nie przepłyną do przedsiębiorców na skraju bankructwa. Jak podkreślił Goliszewski, najgorsze jest wciąż przez nami.

„Pomoc dla przedsiębiorców – 60-70 mld zł jest dzisiaj, a jutro będzie daleko bardziej niewystarczająca. Wirus recesji rozchodzi się w gospodarce szybciej niż koronawirus w społeczeństwie. Jeśli nie uratujemy firm, nie uratujemy miejsc pracy i tych dzisiaj redukowanych, pod wpływem dramatu finansowego, pensji pracowników. Za chwilę także rent i emerytur” - zaznaczył Goliszewski.

Prezes BCC odniósł się także do dzisiejszej dymisji wicepremiera Jarosława Gowina.

„Ze zrozumieniem odbieram postawę i decyzję Jarosława Gowina. Dziś ta postawa staje się większą nadzieją dla polskiej gospodarki, niż zbyt wąskie, płytkie i powolne działania administracji rządowej” - pisze.

„To ostatni dzwonek Panie Premierze” - dodaje Goliszewski.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA