fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Kto dostał 27 milionów euro na prywatne akademiki

Stary akademik GRE - Polonez
Materiały Inwestora
Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBRD) pożyczy ponad 118 milionów złotych spółce kontrolowanej przez Griffin Real Estate i Oaktree Capital Group LLC.

Pieniądze będą przeznaczone na wsparcie rozwoju prywatnej sieci akademików - Student Depot. Projekt jest współfinansowany przez HSBC Bank Polska.

- Środki zostaną zainwestowane w budowę sieci akademików w Łodzi, Lublinie, Poznaniu i Warszawie.Finansowanie obejmuje również portfel przyszłych projektów w największych polskich miastach - podaje inwestor.

Siedem tysięcy łóżek

- Student Depot jest pierwszą i największą siecią prywatnych akademików w Polsce, a nasza oferta cieszy się dużą popularnością wśród polskich i zagranicznych studentów. Otrzymane finansowanie pozwoli nam na dalszy rozwój sieci akademików w największych polskich miastach. Do 2019 roku planujemy mieć w ofercie ponad siedem tysięcy łóżek - zapowiada Leszek Maciusowicz, prezes Student Depot.

Dlaczego GRE chce zbudować sieć akademików? Bo uważa, że chętnych nie zabraknie. Polska zajmuje dziś szóste miejsce w rankingu liczby studentów w Europie.

- Obecna sieć akademików w kraju składa się przede wszystkim z akademików uczelnianych lub ograniczonej liczby prywatnych kwater i mieszkań oferowanych przez osoby fizyczne bądź inwestorów prywatnych. Inwestycja Student Depot przyczyni się do powstania prywatnych akademików jako nowej klasy aktywów - zapewnia inwestor.

Mają misję do realizacji

Projekty akademików będą realizowane w systemie budownictwa zrównoważonego, a EBRD jest zainteresowane wsparciem tego typu projektów, gdyż budynki są odpowiedzialne za 41 proc. zużywanej energii i 36 proc. emisji dwutlenku węgla w Polsce.

Griffin będzie zarządzał aktywami w sposób zrównoważony i wdroży plan zaangażowania społeczności w celu edukacji i zachęcenia studentów do oszczędzania energii. To będzie pierwszy tego typu projekt w Polsce i w regionie EBRD.

- EBRD jest zadowolony, mogąc się zaangażować w finansowanie zrównoważonego rozwoju prywatnych akademików, w tym edukacji studentów i zachęcenia ich do efektywnego gospodarowania energią. Projekt realizowany przez Student Depot wprowadza nowe standardy w tym zakresie. Naszym zdaniem, wysokiej jakości edukacja powinna iść w parze z funkcjonalnym zakwaterowaniem, żeby umożliwić studentom optymalne warunki do nauki. Równocześnie ten segment rynku oferuje duży potencjał rozwoju dla deweloperów - komentuje Claudia Pendred, dyrektor, Property & Tourism, EBRD.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA