fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Znana firma przejmuje Ilmet

Skanska zamierza mieć najlepsze działki przy rondzie ONZ w Warszawie
Materiały Inwestora
Apetyt dewelopera rośnie coraz bardziej. Stary Ilmet ma około 20 tys. mkw. Nowy właściciel planuje wybudować tam trzy razy tyle. Będzie nowa wieża?

Skanska Property Poland podpisała umowę, na mocy której zyskała prawo do użytkowania wieczystego działki przy rondzie ONZ w Warszawie. Dziś w tym miejscu znajduje się biurowiec Ilmet. Wraz z gruntem Skanska zakupiła projekt Warsaw One, który został wykonany przez poprzedniego właściciela.

Ostatni zakup Skanska na Woli poprzedzony był otwarciem - po sąsiedzku z Ilmetem - inwestycji Atrium 2 przy ulicy Pereca, a także zakupem gruntu przy ulicy Łuckiej. Dwa największe w Polsce parki biurowe Skanska - Generation Park przy Rondzie Daszyńskiego i Spark przy Towarowej - są w trakcie realizacji.

Mają coraz więcej

Powierzchnia projektów Skanska w biznesowym sercu Warszawy, które zostały lub zostaną dostarczone na rynek, przekroczy w sumie 350 tys. mkw. To ponad dwukrotna powierzchnia Pałacu Kultury i Nauki - podaje deweloper.

- Budujemy Warszawę od ponad 20 lat. Projekty Skanska to między innymi duży fragment alei Jana Pawła II, a kolejne budynki niebawem staną się elementem zdefiniowanej na nowo ulicy Towarowej. Zakup Ilmetu to następny krok do zbudowania portfolio najlepszych gruntów w mieście - mówi Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający Skanska Property Poland.

I dodaje: - Będziemy dokładnie analizować możliwości odpowiedniego zagospodarowania tego terenu. Jest ich kilka, nie wykluczamy na chwilę obecną żadnego z nich. Chcemy przede wszystkim, żeby tak reprezentacyjny punkt miasta zabudowany był odpowiednią architekturą i dobrze wpisał się w oczekiwania mieszkańców Warszawy - twierdzi Arkadiusz Rudzki.

Co po Ilmecie?

Budynek Ilmet został wybudowany pod koniec lat 90. W roku 2011 pojawiły się koncepcje ponownego zagospodarowania terenu. Właściciel budynku miał go zastąpić 188-metrowym wieżowcem projektu duńskiej pracowni architektonicznej Schmidt Hammer Lassen.

Ten właśnie projekt - razem z gruntem - zakupiła Skanska. Potencjał działki, zdaniem ekspertów firmy Skanska, to ok. 60 tys. mkw. Budynek Ilmetu oferuje dziś niecałe 20 tys. mkw. powierzchni użytkowej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA