fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Siedmiu chętnych na jedno mieszkanie+ w Świdniku

Fotorzepa
Osiedle, które powstanie w ramach rządowego programu, ma już pozwolenie na budowę.

Mieszkanie+ w Świdniku powstanie przy ul. gen. S. Grota- Roweckiego. Budowa osiedla ma się rozpocząć na przełomie września i października. Do 9 września trwa przetarg na generalnego wykonawcę inwestycji.

Zainteresowani Mieszkaniem+ w Świdniku wypełniali ankiety dotyczące preferencji mieszkaniowych. Wypełniło je niemal 800 osób, co oznacza ponad siedmiu chętnych na jedno mieszkanie. - Wśród pytań były zarówno te dotyczące preferowanego metrażu oferowanych mieszkań, także rodzaju umowy - najmu instytucjonalnego lub najmu z dojściem do własności - mówią przedstawiciele PFR Nieruchomości. - Z analizy ankiet wynika, że w Świdniku najwięcej, bo aż 50 proc. badanych, chce zamieszkać w lokalu trzypokojowym. Na dwupokojowe mieszkanie decyduje się 30 proc. ankietowanych. Większość jest zainteresowana najmem z dojściem do własności - taką odpowiedź wskazało 95 proc. osób. Aż 62 proc. chce się wprowadzić do mieszkania wykończonego pod klucz. Jeśli chodzi o sytuację mieszkaniową ankietowanych to najczęściej wskazywali oni, że dziś wynajmują mieszkanie na rynku komercyjnym (42 proc.) lub mieszkają u rodziców (37 proc.).

Respondenci zainteresowali się programem Mieszkanie+, bo nie mają własnej nieruchomości (60 proc.), a także nie stać ich na kredyt mieszkaniowy (54 proc.). - Ankietowani zamieszkują głównie gminę Świdnik (63 proc.) i mają przeważnie 21-40 lat (80 proc. ankietowanych) - wskazują przedstawiciele PFR Nieruchomości.

- 780 wypełnionych ankiet to dla nas sygnał, że potrzeba Mieszkania+ w Świdniku jest ogromna - komentuje cytowany w komunikacie Mirosław Barszcz, prezes PFR Nieruchomości. - Z kolei odpowiedzi udzielane przez potencjalnych najemców wskazują, że dobrze zidentyfikowaliśmy potrzeby mieszkańców Świdnika. Spójrzmy choćby na planowany układ mieszkań - zaplanowaliśmy 50 proc. lokali trzypokojowych. Tyle samo ankietowanych wybrałoby właśnie takie mieszkanie. Dziś uzyskaliśmy pozwolenie na budowę tego osiedla i już niebawem wbijemy tu łopatę.

Na 1,1 hektarowej działce powstaną dwa trzypiętrowe bloki ze 108 mieszkaniami. Będą to lokale od kawalerek po mieszkania czteropokojowe. 300 metrów od planowanej inwestycji są szkoła, boisko sportowe, a także sklepy spożywcze. W promieniu kilometra są przychodnia, apteka, kolejne szkoły, przedszkola, żłobki, poczta, sklepy spożywcze, punkty gastronomiczne.

Trwają też przetargi na budowę 316 mieszkań w Łowiczu, Radomiu i Zamościu. W ramach programu Mieszkanie+ projektowanych jest niemal 18 tys. mieszkań. Kolejnych 18 tys. czeka na decyzje inwestycyjne.

Jednym z elementów programu Mieszkanie+ jest program dopłat Mieszkanie na Start. W Białej Podlaskiej już prawie 140 najemców korzysta z dopłat, dzięki którym ich czynsz zmniejszył się ze 100 do nawet 300 zł. W Wałbrzychu wsparcie sięga niemal 420 zł miesięcznie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA